Sieć Voltaire

Turcja gotowa do interwencji wojskowej w Iraku

+

Jeśli Kurdowie iraccy masowo uczestniczyli w wyborach, to w dużym stopniu dlatego, że tego samego dnia głosowali w równoczesnym referendum na rzecz niepodległości Kurdistanu. Według prasy tureckiej w czasie tego głosowania doszło do wielu nieprawidłowości. Ich celem było uniemożliwienie uczestnictwa wyborców turkmeńskich, assyryjskich i chaldejskich. Turecki minister spraw zagranicznych, Abdullah Gul, a potem również i premier, Recep Erdogan, żądali aby Koalicja pełniła swoje obowiązki okupacyjne uniemożliwiając natychmiastowe przesiedlenie ludności na terenie irackiego Kurdystanu. Podsekretarz Stanów Zjednoczonych do spraw obrony, Douglas Feith, obecny wówczas w Ankarze z okazji tajnego szczytu między premierem palestyńskim a szefem sztabu izraelskiego nie potrafił uspokoić swoich gości. Żeby zniechęcić Turcję do interwencji w Iraku Condoleezza Rice będzie musiała udać się do Ankary następną sobotę.

Ten artykuł jest objęty licencją Creative Commons.

Artykuły Réseau Voltaire możesz dowolnie powielać pod warunkiem, że podasz źródło, nie zmienisz artykułu i nie wykorzystasz ich do celów komercyjnych (licencja CC BY-NC-ND).

Pomoc dla sieci

Korzystasz ze strony z artykułami o wysokiej jakości, które pomagają Tobie w polepszeniu zrozumienia świata. Potrzebujemy Twojej pomocy, aby móc kontynuować naszą pracę.
Pomóż nam darowizną.

Jak wziąść udział w sieci Voltaire ?

Wszyscy współpracownicy Réseau Voltaire są wolontariuszami.
- Tłumacze na poziomie zawodowym : możesz dla nas tłumaczyć.