Voltaire İletişim Ağı

Suriye’de Savaş Suçları

+
JPEG - 21.1 kb

Türkiye’den iki dernek, Suriye halkına karşı işlenen savaş suçları hakkında bir rapor yayınladı. Buna göre, Beşşar Esad’ın liberal politikasına karşı Dera kentinde gelişen olaylar "Gazap Günü" ile başlamaktadır. Ancak, halkın talep ettiğinden daha fazla haklar sunan Şubat 2012 Anayasa Referandumu isyanın tüm anlamını kaybettirmiştir.

Rapor, Amerika Birleşik Devletleri, Suudi Arabistan, Katar, İsrail ve özellikle Türkiye’nin katılımıyla ilgili - ne hikmetse İngiltere ve Fransa’nın konu edilmediği - bir sunum ile devam ediyor. Adı geçen devletlerin oluşan fırsatı değerlendirerek Suriye’yi yıkmak istedikleri, hiç rol almamış olsalar bile, en azından bu kanaatin oluşturulmasına yardım etmeleri ile suçlanıyorlar. Analiz, devam eden yargı süreçleri ile sona eriyor.

War Crimes Committed Against the People of Syria, Peace Association of Turkey and Lawyers for Justice, Januar 2014, 38 pp.

Çeviri
Ayhan Aslan

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.