Voltaire İletişim Ağı

Captagon®, Cihatçıların Ana Silahı

+

Batı ve Körfez ülkeleri medyası, cihatçıların birinci gıdalarının Kur’an olduğunu ileri sürse de, Suriye’nin ele geçirdikleri, onların gerçekte Captagon ile beslendiklerini ortaya koyuyor.

Suriye Arap Ordusu iki gün içerisinde, bir araba dolusu ile bir ton ağırlığında Captagon hapı yükleyen bir tanker yakaladı.

Captagon (Fenetyllin Hydrochlorid) bir Amphetamin olup, belli bir coşku çağrıştıran ve ağrılara karşı duyarlılığı indirgeyen bir özelliğe sahiptir. Esrar gibi başka uyuşturucular ile karıştırıldığında, cihatçıların temel gıdası haline geliyor. Savaşçılar ne kendilerine, ne de başkalarına verdikleri acıları his edebiliyorlar. Bunun sonucunda, işledikleri vahşetin her türlüsünü gülerek gerçekleştirebiliyorlar.

Yaygın ve yanlış bir inanışın aksine cihatçılar, dini kaygılardan değil, anlık zevk arayışlarından motive olmaktadır. Onlar, ağırlıklı olarak saldırganlar arasından ve cezaevleri’nden seçilmektedir.

Bulgaristan’daki bir laboratuvar’da 2011 yılında NATO tarafından üretilmeye başlanan Captagon, şimdi Suriye toprakları da dahil olmak üzere, tüm Ortadoğu’da üretilmektedir.

Çeviri
Ayhan Aslan

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.