Voltaire Network

Tajemství izraelských chemických zbraní

Zatímco v Ženevě bylo dosaženo dohody USA-Rusko o syrských chemických zbraních, Thierry Meyssan napsal pojednání o dějinách vyzbrojování chemicko-bakteriologickými zbraněmi: případ Izrael. Byl to izraelský výzkum v oblasti chemických a biologických zbraní, který tlačil na to, aby Sýrie odmítla konvenci zakazující chemické zbraně. To je důvod, pro který podpis Damašku pod takový dokument vyvolává nebezpečí, že se ukáže existence a případně pokračování ve výzkumu zbraní určených k zabíjení pouze arabské populace.

+
JPEG - 23.7 kb
Dr. Basson Wouter u příležitosti svého druhého procesu v roce 2011. Řídil tajný program výzkumu chemických a bakteriologických zbraní, který od roku 1985 do roku 1994 společně prováděl Izrael a JAR.

Západní media se zdají být šokována nenadálým obratem Spojených států vůči Sýrii. Protože před dvěma týdny oznámila bombardování a nevyhnutelný pád "režimu", nemají tak slov, když se Barack Obama stáhnul. A přece je pravděpodobné, jak píšu na těchto řádcích, že angažování se Washingtonu v Sýrii nemělo zásadní strategické zdůvodnění. Jeho současná politika je v zásadě vedena přáním zachovat svůj status jediné supervelmoci.

Když Sýrie vzala za slovo to, co bylo pouze jistým způsobem narážkou Johna Kerryho, a když navrhla své připojení ke Smlouvě o zákazu chemických zbraní, Rusko uspokojilo rétoriku Washingtonu, aniž by ten musel vést další válku v době ekonomické krize. Spojené státy si udržují svůj status, i když každý vidí, že je to Rusko, které určuje hru.

Chemické zbraně mají dvě použití: jak vojenské, tak určené k likvidaci populace. Byly použity během zákopových válek, od I. světové války po iráckou agresivní válku proti Iránu, ale v moderních válkách, kdy dochází k rychlým přesunům, jsou nepoužitelné. Je to také důvod, proč 189 států v roce 1993 podepsalo smlouvu, která je zakazuje, a tak se mohly zbavit tohoto nebezpečného a neužitečného nákladu, jehož uchovávání bylo i nákladné.

Druhé použití je k likvidaci civilních osob předtím, než dojde k jejich kolonizaci. Tak v roce 1935-1936 fašistická Itálie dobyla značnou část Eritreje, když odstranila jeho obyvatelstvo bojovým plynem. S touto koloniální perspektivou od roku 1985 do roku 1994 Izrael tajně financoval výzkumy Dr. Woutera Bassona v laboratoři Roodeplaat (JAR). Jeho spojenec, režim apartheidu, usiloval o získání látek chemických ale především biologických, které by měly zabíjet pouze jedince určitých "rasových charakteristik", mělo by se jednat zejména o Palestince a obecně Araby nebo lidi s černou barvou pleti. Komise pro pravdu a usmíření nebyla schopna určit výsledky, jakých bylo v rámci tohoto programu dasoaženo. Navíc prokázalo zapojení USA a Švýcarska do tohoto enormního tajného projektu. Bylo zjištěno, že mnoho tisíc osob bylo usmrceno jako "pokusná morčata" Dr. Bassona.

Pokud jsou pochopeny důvody, pro které ani Sýrie, ani Egypt nepodepsaly v roce 1993 smlouvu, možnost nabídnutá Moskvou Damašku, aby se k ní připojil dnes, je událostí: nejen že ukončuje krizi se Spojenými státy a Francií, ale umožňuje zbavit se neužitečného skladovaného materiálu, který se stal stále obtížněji chrániteleným. Ze všech praktických důvodů prezident Asad specifikoval, že Sýrie tak bude jednat na žádost Ruska a ne jako důsledek donucení ze strany USA, což je elegnatní způsob, jak zdůraznit odpovědnost Moskvy za ochranu budoucnosti země při případném chemickém útoku ze strany Izraele.

Faktem je, že židovské osídlení v Palestině doposud smlouvu neratifikovalo. To by se pro Tel Aviv mohlo stát velmi rychle politickou zátěží. To je i motivem, proč John Kerry jedná v neděli s Benjaminem Natanyahuem. Pokud si to předseda vlády posledního koloniálního státu uvědomil, měl by se chopit příležitosti a oznámit, že jeho země přehodnotí problém. Pochopitelně, pokud Wouter Basson nevynalezl etnicky selektivní bojový plyn a izraelští jestřábi se domnívají, že ho chtějí použít.

Pro více informací viz: "L’Afrique du Sud, ex-laboratoire secret de bio-terrorisme des démocraties" , Réseau Voltaire, 28 octobre 2002.

Překlad
Komunistický svaz mládeže
(KSM)

Zdroj
Al-Watan(Sýrie)

Článek pod licencí Creative Commons

Článek na Voltaire Network může být volně uveřejňován za předpokladu, že je uveden zdroj, je respektována jeho celistvost a není používán pro komerční účely (licence CC BY-NC-ND).

Podpořte Voltaire Network

Navštěvujete tuto stránku, neboť hledáte kvalitní analýzy, které vám umožňují vytvořit si vlastní chápání dnešního světa. Abychom mohli pokračovat v naší práci, potřebujeme Vaši podporu.
Pomozte nám zasláním příspěvku.

Jak se zúčastnit ve Voltaire Network ?

Členové našeho týmu jsou dobrovolníci.
Překladatelé s profesionální úrovní překladu do mateřského jazyka : můžete nám pomoct překladem našich článků.

Těsně před „latinským jarem“?
Těsně před „latinským jarem“?
napsal(a) Thierry Meyssan, Voltaire Network
 
Nový mediální světový pořádek
Nový mediální světový pořádek
napsal(a) Thierry Meyssan, Voltaire Network
 
Systém Clintonové na diskreditaci Trumpa
Systém Clintonové na diskreditaci Trumpa
napsal(a) Thierry Meyssan, Voltaire Network
 
Doznání zločince Kerryho
Doznání zločince Kerryho
napsal(a) Thierry Meyssan, Voltaire Network
 
Osvobození Idlibu po východním Aleppu
Osvobození Idlibu po východním Aleppu
napsal(a) Thierry Meyssan, Voltaire Network
 
USA hodlají zřídit novou vojenskou základnu v Peru
JIŽNÍ AMERIKA V OHROŽENÍ
USA hodlají zřídit novou vojenskou základnu v Peru
napsal(a) Ariel Noyola Rodríguez, Voltaire Network
 
Může Trump uspět?
Může Trump uspět?
napsal(a) Thierry Meyssan, Voltaire Network