Sieć Voltaire

Pentagon rekrutuje podwykonawców do zwalczania Państwa Islamskiego

+

Według wewnętrznej gazety wojska USA, Stars And Stripes, jednostka Army Contracting Command zatrudnia w Iraku podwykonawców do działań w tym państwie przez rok.

Gazeta podkreśla, że administracja Obamy nie chce wysyłać dużych regularnych wojsk do walki przeciwko Państwu Islamskiemu (IS) i w związku z tym planuje część swoich operacji przekazać usługodawcom zewnętrznym.

Dalej informuje, że zadania przekazane zleceniobiorcom mają na celu doprowadzenie do zgody między Arabami i Kurdami oraz między Sziitami i Sunnitami, co oznacza zmianę taktyki USA w tym kraju. W 2005 roku Waszyngton ustanowił zmiany w konstytucji, które przewidują podział narodu na regiony i gminy.

Masywny udział podwykonawców był inicjatywą wczesnych lat 2000 Donalda Rumsfelda, który miał sprywatyzować armie. Udział podwykonawców osłabiał się po ich wojskowej porażce w Iraku.

In place of ’boots on the ground,’ US seeks contractors for Iraq”, Seth Robson, Stars and Stripes, 7 september 2014.

Tłumaczenie
Mira

Ten artykuł jest objęty licencją Creative Commons.

Artykuły Réseau Voltaire możesz dowolnie powielać pod warunkiem, że podasz źródło, nie zmienisz artykułu i nie wykorzystasz ich do celów komercyjnych (licencja CC BY-NC-ND).

Pomoc dla sieci

Korzystasz ze strony z artykułami o wysokiej jakości, które pomagają Tobie w polepszeniu zrozumienia świata. Potrzebujemy Twojej pomocy, aby móc kontynuować naszą pracę.
Pomóż nam darowizną.

Jak wziąść udział w sieci Voltaire ?

Wszyscy współpracownicy Réseau Voltaire są wolontariuszami.
- Tłumacze na poziomie zawodowym : możesz dla nas tłumaczyć.