Sieć Voltaire

Deklaracja szefów państw lub rządów Unii na atak Mariupol

| Bruksela (Belgia)
+
JPEG - 12.6 kb

Wyrażamy zaniepokojenie pogorszeniem się stanu bezpieczeństwa i sytuacji humanitarnej na wschodzie Ukrainy. Potępiamy spowodowanie śmierci osób cywilnych podczas masowego ostrzału ukraińskiego miasta Mariupol 24 stycznia 2015 r. Odnotowujemy dowody na nieprzerwane i rosnące wsparcie udzielane separatystom przez Rosję, co jest podkreśleniem odpowiedzialności Rosji. Wzywamy Rosję do potępienia działań separatystów i do wdrożenia porozumień mińskich.

Przypominamy konkluzje Rady Europejskiej z 18 grudnia 2014 r., w których stwierdziliśmy, że „UE nie zejdzie z tej drogi” oraz że jesteśmy gotowi „podjąć w razie konieczności dalsze kroki”. W związku z pogarszającą się sytuacją zwracamy się do Rady do Spraw Zagranicznych, by na zbliżającym się posiedzeniu oceniła aktualny stan rzeczy i rozważyła wszelkie stosowne działania, w szczególności dalsze środki ograniczające, mające na celu sprawne i wszechstronne wdrożenie porozumień mińskich.

Na naszym kolejnym posiedzeniu zapoznamy się z rozwojem wydarzeń.

Ostrzeżenie: ta wypowiedź została skrytykowana przez Grecję "La Grèce dénonce une manipulation de l’UE sur l’Ukraine", Réseau Voltaire, 28 stycznia 2015.

Ten artykuł jest objęty licencją Creative Commons.

Artykuły Réseau Voltaire możesz dowolnie powielać pod warunkiem, że podasz źródło, nie zmienisz artykułu i nie wykorzystasz ich do celów komercyjnych (licencja CC BY-NC-ND).

Pomoc dla sieci

Korzystasz ze strony z artykułami o wysokiej jakości, które pomagają Tobie w polepszeniu zrozumienia świata. Potrzebujemy Twojej pomocy, aby móc kontynuować naszą pracę.
Pomóż nam darowizną.

Jak wziąść udział w sieci Voltaire ?

Wszyscy współpracownicy Réseau Voltaire są wolontariuszami.
- Tłumacze na poziomie zawodowym : możesz dla nas tłumaczyć.