Voltaire Network

Heil mein Nato! Ukrajina "školkou" obrozeného nacismu v Evropě

| Řím (Itálie)
+
JPEG - 174.4 kb

Plán pro vojensko-technickou spolupráci Nato-Ukrajina, který byl podepsán v prosinci 2015, plnohodnotně integruje ozbrojené síly a zbrojní průmysl Kyjeva do Aliance pod vedením USA. Chybí pouze formální vstup Ukrajiny do Nato. Za tímto účelem prezident Poroshenko už oznámil „referendum“ s tím, že zatím není známé datum konání, ale také již ohlásil jasné vítězství „ano“ na základě již uskutečněného „průzkumu“. Ze své strany zároveň Nato zaručuje, že Ukrajina, "jeden z nejsolidnějších partnerů aliance," je "pevně odhodlána dosáhnout demokracie a zákonnosti."

Fakta mluví sama za sebe. Ukrajina Poroshenka – oligarchy, který se obohatil rabováním státního majetku, kterého premiér Renzi chválí za "moudré vedení" - v prosinci dekretem uzákonil zákaz komunistické strany Ukrajiny, obviňujíce jí z "podněcování etnické nenávisti a porušování lidských práv a svobod."

Zákonem jsou zakázány samotné komunistické symboly: zpívat Internacionálu znamená trest v podobě 5-10 let odnětí svobody. Jedná se o závěrečný akt perzekucí podobný těm, které značily vzestup fašismu v Itálii a nacismu v Německu. Ústředí strany zničené, vedoucí představitelé zlynčováni, novináři mučeni a zavražděni, aktivisté upáleni zaživa v Domě odborů v Oděse, neozbrojení civilisté masakrovaní v Mariupolu, bombardovaní bílým fosforem v Slaviansku, Lugansku, Doněcku. Skutečný puč v režii USA/NATO se strategickým cílem vyprovokovat v Evropě novou studenou válku, zasáhnout tak a izolovat Rusko a zároveň posílit vliv a vojenskou přítomnost USA v Evropě.

Která útočná síla byla použita v puči na Maidanu a v následných akcích? Speciálně vyškolené a vyzbrojené neonacistické skupiny, jak o tom svědčí fotografie militantů Uno-Unso vyškolených v roce 2006 v Estonsku [1].

Neonacistické formace pak byly začleněny do Národní gardy, kterou trénovaly stovky amerických instruktorů 173. výsadkové divize převedených z města Vicenza na Ukrajinu spolu s dalšími z NATO. Ukrajina Kyjeva se tak stává "školkou" obrozeného nacismu v srdci Evropy. Do Kyjeva přijíždí neonacisté z celé Evropy (včetně Itálie) a USA. Jsou rekrutováni především Pravým sektorem a praporem Azov, jehož nacistický otisk je zastoupen ve znaku, který kopíruje znak SS Das Reich. Poté, co byli vyškoleni a otestováni ve vojenských akcích proti Rusům Ukrajiny na Donbassu, jsou repatriováni do svých zemí s ukrajinským cestovním pasem. Současně se na Ukrajině mezi mladou generací šíří nacistická ideologie. Stará se o to především prapor Azov, který organizuje vojenské výcvikové tábory a ideologické vzdělání pro děti a dospívající, kteří se učí nejprve nenávidět Rusy.

To se děje s tichým souhlasem evropských vlád: z podnětu europoslance České republiky byl šéf praporu Azov, Andriy Biletsky, aspirující "Führer" z Ukrajiny, pozván do Evropského parlamentu jako "hostující řečník ".

V rámci "Praktické podpory NATO Ukrajině " běží i " Program posilování vojenské výchovy ", kterého se v roce 2015 zúčastnilo 360 ukrajinských profesorů a učilo je 60 expertů NATO. V jiném programu Nato - "Veřejná diplomacie a strategická komunikace“ - jsou úřady učeny, jak zvládat "ruskou propagandu" a novináři jak "vytvářet faktické příběhy z okupovaného Krymu a východní Ukrajiny".

Překlad
Svět bez válek

Zdroj
Il Manifesto (Itálie)

[1] “Aktivisté z Majdanu byli v roce 2006 cvičeni NATO”, Wertyz Report , Voltaire Network, 6. února 2014.

Článek pod licencí Creative Commons

Článek na Voltaire Network může být volně uveřejňován za předpokladu, že je uveden zdroj, je respektována jeho celistvost a není používán pro komerční účely (licence CC BY-NC-ND).

Podpořte Voltaire Network

Navštěvujete tuto stránku, neboť hledáte kvalitní analýzy, které vám umožňují vytvořit si vlastní chápání dnešního světa. Abychom mohli pokračovat v naší práci, potřebujeme Vaši podporu.
Pomozte nám zasláním příspěvku.

Jak se zúčastnit ve Voltaire Network ?

Členové našeho týmu jsou dobrovolníci.
Překladatelé s profesionální úrovní překladu do mateřského jazyka : můžete nám pomoct překladem našich článků.

Těsně před „latinským jarem“?
Těsně před „latinským jarem“?
napsal(a) Thierry Meyssan, Voltaire Network
 
Nový mediální světový pořádek
Nový mediální světový pořádek
napsal(a) Thierry Meyssan, Voltaire Network
 
Systém Clintonové na diskreditaci Trumpa
Systém Clintonové na diskreditaci Trumpa
napsal(a) Thierry Meyssan, Voltaire Network
 
Doznání zločince Kerryho
Doznání zločince Kerryho
napsal(a) Thierry Meyssan, Voltaire Network
 
Osvobození Idlibu po východním Aleppu
Osvobození Idlibu po východním Aleppu
napsal(a) Thierry Meyssan, Voltaire Network
 
USA hodlají zřídit novou vojenskou základnu v Peru
JIŽNÍ AMERIKA V OHROŽENÍ
USA hodlají zřídit novou vojenskou základnu v Peru
napsal(a) Ariel Noyola Rodríguez, Voltaire Network
 
Může Trump uspět?
Může Trump uspět?
napsal(a) Thierry Meyssan, Voltaire Network