Pro bezpečnost osob a zvířat se v mnoha případech zakazuje používat rachejtle v poslední den roku, především silné petardy. Zpráva je oznamována prostřednictvím médii. Titíž ale skrývají zprávy, které pokud by se rozšířily, mohly by způsobit prasknutí bubliny virtuální reality, ve které jsme uvězněni.

Tak například National Archives and Records Administration (NARA), archív vlády USA zveřejnil 22. prosince 2015 zprávu o 800 stranách, která byla doposud přísně tajná a která obsahovala seznam tisíců cílů v SSSR, Východní Evropě a ČLR, jež USA připravovaly zničit během studené války za pomoci jaderných zbraní.

V roce 1959, tedy v roce, ke kterému se vztahuje "target list" redigovaný v roce 1956, měly USA více než 12 tisíc jaderných hlavic o síle 20 tisíc megatun, což odpovídá jednomu a půl milionu bomb svržených na Hirošimu, zatímco SSSR jich měl přibližně 5 tisíc a ČLR ještě jaderné zbraně neměla.

Maje převahu i v nosičích (bombardéry a rakety), se Pentagon domníval, že jaderný útok je realizovatelný. Plán předpokládal "systematické zničení" 1100 letišť a 1200 měst. Moskva měla být zničena 180 termonukleárními bombami, Leningrad 145, Peking 23. Mnohé "obydlené oblasti" měly být zničeny výbuchy jaderných zbraní nad zemí pro zvýšení působení radioaktivity. Mezi tato místa patřil Východní Berlín, jehož bombardování by mělo "zničující dopady i na Západní Berlín".

Plán nebyl realizován, protože SSSR, který uskutečnil svůj první pokusný jaderný výbuch v roce 1949, kdy USA už od roku 1945 nahromadily přibližně 230 bomb, získal velmi rychle schopnost zasáhnout USA.

Proč se NARA rozhodla zveřejnit nyní nejširší a nejpodrobnější seznam cílů pro jaderné zbraně USA, které nebyly dosud odtajněny? Rozhodnutí není náhodné, vzhledem k tomu, že šéf archivu NARA je jmenován prezidentem Spojených států. Zveřejnění "target list" je jasným varováním Rusku a Číně, které jsou tak nepřímo informovány jakou jadernou silou disponují USA. Ty začaly realizovat plán, jehož cena je 1000 miliard USD, na posílení jaderných sil pomocí dalších 12 útočných ponorek, kdy každá ponese 200 jaderných hlavic a 100 nových strategických bombardérů, z nichž každý ponese 20 jaderných hlavic. A zatímco rozmísťují v řadě zemí NATO včetně Itálie nové bomby B61-12 pro první jaderný útok, vyvíjejí USA "protiraketový deštník", který by měl "bránit" Evropu. 12. prosince byla aktivována na základně Deveselu v Rumunsku první pozemní protiraketová baterie USA na "obranu" NATO, po které bude následovat rozmístění zbraní v Polsku. Jedná se o rakety Aegis, které jsou již instalovány na palubě 4 válečných lodí USA dislokovaných ve Středozemním a Černém moři.

Moskva 25. prosince upozornila, že vzhledem k tomu, že tyto baterie jsou schopné odpalovat i střely Tomahawk s jadernými hlavicemi, jedná se o jasné porušení dohody INF, což je dohoda zakazující rozmístění raket středního doletu s jadernými hlavicemi na evropském teritoriu odpalovanými ze země.

Rusko vyhlásilo protiopatření, mezi která patří umístění nových mezikontinetálních raket na vozidla a vlaky, které se budou pohybovat, aby zabránily možnosti prvního zničujícího úderu. A pro zásah cílu ISIS v Sýrii používá strategické bombardéry, které se tak cvičí i pro případný jaderný útok.

Nevíme, jaký je dnes jaderný seznam cílů USA. Je ale jisté, že na ruském seznamu cílů jsou také základny USA a NATO v Evropě. Média mlčí, zatímco vyhlásila poplach kvůli zábavné pyrotechnice.

Překlad
Komunistický svaz mládeže
(KSM)
Zdroj
Il Manifesto (Itálie)