Voltaire İletişim Ağı

Donald Trump rejim değişikliği politikasına son veriyor

+

Basın toplantısı düzenlemeyi ve büyük televizyon kanallarının davetlerine yanıt vermeyi reddeden Donald Trump, YouTube aracılığıyla ABD’lilere doğrudan seslendi. Ardından, seçmenlerine teşekkür etmek için ülke çapında bir gezi başlattı.

1 Aralık 2016’da Cincinnati (Ohio)’da konuşan Trump, artık bir aday olarak değil ana seçilmiş bir başkan olarak kendi yönetiminin önceki yönetimlerin emperyalist çılgınlıklarından önce halkının yararına öncelik vereceğini duyurdu.

Kendine ait « America First! » sloganının ne bir soyutlanmacı irade, ne de ötekileri aşağısama olarak anlaşılmaması gerektiğini ama her ülkede çalışanların yararını dile getirdiğini belirtti.

Uluslararası politika alanında, ABD’nin artık rejimleri devirmeyeceğini ama isteyen herkesle işbirliği yapmak niyetinde olduğunu açık bir şekilde ifade etti.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.