ولترشبکه

یک گروهک داعش به اروپا باز می گردد

+

کشور ایتالیا سال پیش عده ای از اهالی کوزوو را که با داعش همکاری می کردند ، دستگیر کرد . لادوریم موهاهری ،با همراهی ریدوان هاقیفی و عده ای دیگر قصد دراند به اروپا باز گردند .

موهاهری مرد جوان از اهالی کوزوو می باشد و ۲۷ سال سن دارد ، و مدتی در ناتو کار می کرد و سپس عضو یک شرکت نظامی خصوصی شد که زیر مجموعه ی ناتو در افغانستان و عراق بود . او از سوی امام زکریجا کاظیمی استخدام شد و به دولت خودخوانده ی اسلامی عراق ملحق گردید که سپس به صورت گروهک داعش در آمد . او ویدئوهای بسیاری را از خود در حال به قتل رساندن ددمنش آمیز زندانیان منتشر ساخته .

او از سوی سازمان ملل ( مینوک ) ، اینترپول ، و سازمان اطلاعاتی آمریکا تحت تعقیب می باشد . هم اکنون نیز یوروپول به دنبال اوست . مطابق با سازمان اطلاع رسانی سوریه و ایتالیا ، او در آلبانی ، کوزوو و مقدونیه در حال طرح ریزی چند سوء قصد می باشد .

موهاهری عناصر جهادی آلبانیا را رهبری می کرد تا زمانی که خبر مرگش منتشر شد . ریدوان حقیفی جانشین او شد ، اما خودش در ماه مه ۲۰۱۵ بار دیگر ظاهر شد .

داعش سازمانی است تروریستی ، که در ابتدا توسط ایالات متحده به وجود آمده تا بتوانددر برابر ارتش مقاومت عراق بجنگد . در سال ۲۰۱۴ ، تحت فرماندهی شاهزاده سعودی عبدالرحمان الفیصل در آمد که ماموریتش بستن جاده ی ابریشم در عراق و سوریه بود و قصد داشت کشوری با نام سنی استان به وجود آورد .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.