NATO Suriye’deki operasyonlarını askıya alıyor
Voltaire İletişim Ağı

NATO Suriye’deki operasyonlarını askıya alıyor

+

İttifakın Savunma Bakanları, Trump yönetiminin Savunma Bakanı General James Mattis’in de katılımıyla 15 Şubat 2017 tarihinde örgütün Brüksel’deki merkezinde bir araya geldiler.

Bakanlar Afrika ve Ortadoğu’yu kontrol etmekle görevli bir Güney Kanadının oluşturulması ve Suriye’deki keşif uçuşlarının askıya alınması kararı aldılar.

NATO, Washington, Londra ve Paris tarafından 2011 yılından beri yürütülen savaşın başlangıcından bu yana, AWACS uçakları ve üye devletlere ait uyduları aracılığıyla savaş alanının gözetlenmesini sağlamaktadır. Bu bilgiler kısa sürede ayıklanmakta ve aralarından bazıları bu yolla Suriye Arap Ordusunun elinden kurtulabilen cihatçı gruplara aktarılmaktadır.

NATO’nun AWACS uçaklarını, Kürtlerin kendi aralarında halen devam eden anlaşmazlıkta taraf tutmamak için geri çektiği belirtiliyor.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.