Voltaire İletişim Ağı

İsrail, İran’ın Şam’ın güneyine yerleşmeyeceği konusunda güvence arayışında

+

İsrail, Suriye, İran, Rusya ve ABD’nin IŞİD’e karşı Rakka’ya yapacağı olası birleşik saldırıya hazırlanıyor. Bu durumda, Suriye Arap Cumhuriyetinin Müslüman Kardeşler lehine devrilmesi projesi terk edilmiş olacak.

Tel Aviv, zafer kazanıldıktan sonra, Şam’ın kendisini aynı zamanda hem Rusya’ya, hem de İran’a borçlu hissetmesinden ve İran’ın Şam’ın güneyinde daimi bir üs kurmasına izin vermesinden çekiniyor.

Başbakan Binyamin Netanyahu, Tahran’ın Suriye’deki etkinliğini dengelemesini talep etmek üzere 9 Mart’ta Rusya’yı ziyaret etti.

Aynı anda, WMD’de isim belirtmeksizin kendini ifade eden bir Fransız diplomat, Ukrayna’da yaptıklarının karşılığında Batılıları Ortadoğu’da rahatsız etmeyi hedefleyen bir Rus planını ortaya koydu. Plana göre, Brüksel ve Washington kendisine karşı yaptırım uygulamayı sürdürürse, Moskova, Hizbullah ve İran’ın İsrail’e saldırmasına göz yumacak.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.