ولترشبکه

ارتش عرب سوریه و ایالات متحده برای آزاد سازی رقه آماده می شوند

+

ارتش عرب سوریه ( که شامل نیروهای دولتی می باشند ) به شهر رقه نزدیک شده اند .

در عین حال ، تعداد نفرات نیروهای ایالات متحده دوبرابر شده و به ۹۰۰ تن رسیده . آنها از شمال سوریه به صورت آشکاری عبور کرده اند و اعلام نمودند که به سوی رقه در حال حرکت اند .

نبرد رقه به صورت هم زمان در ماه مه صورت خواهد گرفت .

به نظر می رسد که ارتش عرب سوریه و نیروهای ایالات متحده دو هدف مشترک داشته باشند :
- جلوگیر ی از حمله ی کشور ترکیه به کردهای سوریه .
- محاصره ی رقه و خارج نبودن داعش از آنجا .

در ارتباط با موضع کردهای سوریه اخبار بسیار ضد و نقیضی به گوش می رسد . به نظر می رسد که برخی در صدد ایجاد کشوری مستقل می باشند و تمام اقلیت های قومی شمال سوریه را پاک سازی می کنند ، و برخی خواستار حمایت کشور سوریه برای مقابله ی آنها در برابر ترکیه می باشند .

آزاد سازی رقه ،‌ می تواند شبیه به طرح حمله به موصل ( عراق ) باشد : در آنجا ارتش ملی عراق به کمک ایالات متحده علیه داعش می جنگد . چنانچه به همین صورت ایالات متحده در کشور سوریه عمل کنند ، نشان دهنده ی تغییر استراتژیک آنها ست ، چرا که تا کنون از داعش در برابر کشور سوریه و ارتش عرب این کشور حمایت می کرده .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.