ولترشبکه

شبکه ی الجزیره فیلم جعلی تازه ای ازیک حمله ی شیمیایی در سوریه ساخته

+

به تایید منبع نظامی – سیاسی رسانه ی روسی اسپوتنیک :٬٬ یک گروه از خبرنگاران شبکه ی الجزیره ی قطر که به صورت free-lance فعالیت می کنند ، چندی پیش فیلمی جعلی از حمله ی شیمیایی دولت سوریه علیه شهروندان خویش ساخته اند که هزینه ی آن را شخصی در اروپا پرداخته است .

سخنگوی شبکه ی اسپوتنیک خاطر نشان می کند: ٬٬ این نمایش تلویزیونی کلاه سفیدها نشان می دهد دولت سوریه از گاز سرن در خان شیخون استفاده کرده ، تروریست ها از این سریال تلویزیونی الهام گرفته اند و منابعی مختلفی از این تحریکات بهره برداری می کنند ٬٬ .

طبق اسناد بدست آمده ، این فیلم در مناطق ساراکیب ، اریک و جیسر الشوغور ( منطقه ی ادلیب ) فیلم برداری شده و حدود سی ماشین آتش نشانی ، تعدادی آمبولانس و ۷۰ تن از سکنه همراه کودکان خویش که در کمپ پناهندگان بسر می بردند در آن حضور داشتند .

در ادامه ی این گذارش آمده است : ٬٬ به خاطر آن که این فیلم صورت واقعی داشته باشد ، توسط تلفن های همراه از گوشه های مختلفی در چهار بعد فیلم برداری شده . برای این فیلم برداری هر یک از نقش آفرینان ،منجمله کودکان هزار لیور سوری و مقادیری خوراک دریافت کرده اند ٬٬ .

گذارشگر این رسانه چنین نتیجه گرفته : ٬٬ در آن واحد از این فیلم های ویدئویی جعلی که با تفسیرهای پر هیاهو همراه بوده اند در شبکه های اجتماعی یکی از کشورهای اروپایی در یکشنبه ی همین هفته با هزینه ی اسپانسر مالی آن نمایش داده خواهد شد . ٬٬

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.