Voltaire İletişim Ağı

CIA İran’a karşı sert gizli operasyonlar hazırlıyor

+

CIA, İran’a karşı çok sert gizli operasyonlar hazırlığı içerisinde. Bunun için CIA Başkanı Mike Pompeo, ilgili birimin başına « karanlık prens » ya da « Ayetullah Mike » lakaplı Michael d’Andrea’yı atadı.

D’Andrea din değiştirerek Müslüman oldu. İşkence yoluyla koşullandırma programını yürürlüğe sokmuş ve Ebu Zübeyde, Abdülrahim el Naşiri ve Halit Şeyh Mohamed’in deneylerini yönettiği Salt Pit (Afganistan) gizli hapishanesini kurdu. Çok akıllı ve şiddet yanlısı biri olarak tanınan bu psikopat, CIA’dan esinlenerek çekilen Zero Dark Thirty filminde « Kurt » kod adıyla canlandırıldı. 2008’de Şam’da Hizbullah’ın askeri kanat sorumlusu İmad Mugniyah cinayetini örgütledi ve 2015 yılına kadar katil insansız hava araçları programını yönetti.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.