ولترشبکه

خبر فوری : بحران سیاسی در جهان اسلام

+

روز دوشنبه ۵ ماه ژوئن ۲۰۱۷ ، عربستان سعودی ، بحرین ، مصر و امارات متحد عربی قطع روابط سیاسی خود را با قطر اعلام کردند ، در حالی که نیروهای متحد عربی در یمن ، قطر را از صف رزمندگان خود بیرون کشیدند .

عربستان سعودی ، بحرین و امارات متحد عربی هر گونه رابطه ی زمینی ، دریایی و هوایی را با قطر منع کردند ، از این رو آسمان پروازهای دوحه مسدود شده است.

دیپلمات های قطر ۴۸ ساعت فرصت داشتند تا این چهار کشور را ترک کنند .

در جهان اسلام بعد از حدود ۴۰ سال این بزرگترین بحران سیاسی می باشد .

پس از نشست کشور های عرب – اسلامی و ایالات متحده در ریاض ، روابط میان عربستان سعودی ، امارات متحد عربی با قطر تیره شده .

آژانس خبری قطر در گذارشی اعلام کرده امیر تمیم نسبت به ایران لحن دوستانه ای دارد ، و ادعا کرده خاندان وی از نسل عبدالوهاب پایه گذار وهابیت می باشند .

عربستان سعودی بلافاصله در تمام شبکه های تلویزیونی خود واکنش نشان داد ، تا اینکه کشور قطر اعلام کرد که این اخبار حک شده است و آنها را از جراید بیرون کشید . و از اف بی آی خواست تا در این باره تحقیق کند .

در واقع این بخش عیان این کوه یخی است : چرا که قطر همراه انگلستان در حال ترسیم نقشه های جدیدی برای خاور میانه می باشند که می تواند اتحاد موجود کنونی در این منطقه را برهم بزند .

JPEG - 57.4 kb

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.