Voltaire İletişim Ağı

Donald Trump’a karşı kim bilgi sızdırıyor?

+

ABD Senatosu Anayurt Güvenliği ve Hükümet İşleri Komisyonundaki Cumhuriyetçi çoğunluk, yönetim içerisinden bilgi sızmasının yıkıcı sonuçlara yol açtığını açıkladı.

George Bush Jr. ve Barack Obama’nın başkanlıkları döneminde çok nadir karşılaşılan bu fenomen, Donald Trump’ın başkanlığı döneminde birden artış göstermiş ve Ulusal Güvenlik açısından telafisi zor hasarlara yol açmıştır.

Trump’ın başkanlığının ilk 126 günü boyunca, gizli olarak tasnif edilmiş 125 bilgi notu basın organlarına (özellikle de CNN’e) yasadışı bir şekilde sızdırılmıştır. Bu da günde bir kez anlamına gelmektedir, yani daha önceki 4 başkanlık dönemine göre 7 kat daha fazla.

Komisyon Başkanı Ron Johnson (Wisconsin Temsilcisi) Adalet Bakanı Jeff Sessions’u komisyona ifade vermeye çağırdı.

Üst üste yinelenen bu sızmalar, memurlarının % 98’inin Trump’a karşı Clinton’a oy verdiği üst düzey yönetimin düzenlediği bir komployu akla getiriyor.

Çeviri
Osman Soysal

Ekteki dokümanlar

 
Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.