ولترشبکه

پرزیدنت کادیرو می خواهد خون چچن ها را از وجود هم جنس گرایان پاک نماید

+

پرزیدنت رمضان کادیرو ، به خبرنگار آمریکایی مجله ی ورزشی (HBO ) به نام برایانت گومل اعلام کرد : ٬٬ چنانچه در کشور چچنی افراد هم جنس گرا وجود داشته باشد ، آنها را با خود به کشور کانادا ببرید . محض رضای خدا ، آنها را از اینجا ببرید تا در اینجا نمانند . برای آنکه خون ما پاک بماند . اگر هم جنس گرایی در اینجا باشد با خود ببرید … آنها شیطانند . باید ازدست آنها خلاص بشویم ، آنها مرد نیستند … خداوند از اینکه آنها ما را محکوم می کنند ،به سزای اعمالشان برساند . آنها باید در برابر خداوند متعال جواب گو باشند . ٬٬

در ماه آوریل ، روزنامه ی روسی نووایا گازتا ، دولت کادیرو را متهم به آزار هم جنس گرایان نمود ، در حالی که تشکلات هم جنس گرایان روسی این خبر را تکذیب کرد . بنا به گفته ی ایگور کوشتکوو از شبکه LGTB روسیه ، طی هفته ی های اخیر ، پلیس چچن کوشیده تا اتهاماتی از نوع دزدی و تروریزم را به هم جنس گرایان نسبت دهد تا زندانی شدن آنها را توجیه کند .

کشور چچنی از قرن شانزدهم بخشی از کشور روسیه بوده است . اکثریت جمعیت آن مسلمان سنی می باشند و فرقه های سوفی نقشبندیه نیز در آنجا حضور گسترده ای دارند . در دوران تزاری ، این کشور سربازان متخصص فراوانی را برای روسیه گسیل داشته ، هم چنین برای ارتش سرخ . پس از انحلال اتحاد جماهیر شوروی ، افسران چچن کوشیدند تا کشور مستقلی برای خود به وجود آورند.

سازمان سیا که به این اختلافات دامن می زد ، فرقه ی نقشبندیه را به تاسیس امارت اسلامی ایتچکری حمایت نمود ، که به صورت طالبان افعانستان اداره می شد . با وجود آنکه در این مناطق چنین رسمی وجود ندارد ، این امارت اسلامی هم جنس گرایان را قتل عام نمود . رئیس جمهور فعلی چچن رمضان کادیرو ، فرزند مفتی بزرگ احمد کادیرو می باشد ، که در ابتدا از این امارت اسلامی حمایت نمود ، اما سپس با نزدیک شدن به مسکو ، توانست این امارت اسلامی طالبانی را از پای در آورد .

هم جنس گرایی در کشور روسیه تنها در دوران سال های ۱۹۳۶تا ۱۹۹۱ سرکوب می شده ، اما هرگز در دوران تزاری و نه دوره ی بلشویک ها با آن برخورد نشده بود . سیاست کنونی کادیرو در برابر هم جنس گرایان از آنجایی ناشی شده که بسیاری از نمایندگان مجلس روسیه ، هم جنس گرایان را به صورت بیماری واگیر دار می دانند و می کوشند تا ظواهر آن را سرکوب نمایند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.