ولترشبکه

برای اسرائیل ، هر گونه خدمات و خوراکی ٬٬ انسان دوستانه ٬٬ است

+

ارتش اسرائیل (تزاحال ) بخشی از عملیات (همسایگی خوب ) را ، که از ده سال پیش در سوریه پیش گرفته ، فاش نمود .

بنا به گذارش آژنس خبری یهود (Jewish News Service ) ، نیروهای دفاعی اسرائیل به بیش از چهار هزار نفر زخمی در سوریه کمک رساندند ، که پانصد تن از آنها کودک بودند . مقدار چهار هزار و پانصد لیتر سوخت ، چهل تن آرد ، دویست و بیست و پنج تن خوراک ، دوازده هزاد تن وسایل مورد نیاز نوزاد ، هزار و هشتصد بسته پوشک ، دوازده تن کفش و پنجاه و پنج تن پوشاک برای زمستان نیز به سوریه فرستادند .

به نظر می رسد خبرهای منتشره از سوی تزاحال کاربرد داخلی داشته و هدفش ایجاد آرامش نزد جماعتی بوده که از حمایت های تل آویو به عناصر جهادی نگران بودند . این اخبار همراه فیلم های ویدیویی بوده که عکس های واقعی را با صحنه پردازی های م آی ۶ در شمال سوریه نشان می داد ( منطقه ای که بیرون از حوزه ی ٬٬ همسایگی خوب ٬٬ می باشد‌) .

در واقع ، کودکانی که تل آویو به هنگام جنگ نجات داده ، متعلق به عناصر جهادی بودند و این عملیات منحصر به حمایت از این عناصر علیه جمهوری عرب سوریه بوده است .

در ماه اوت ۲۰۱۴ ، سرویس اطلاعاتی سری ارتش اسرائیل - شین بت - حمله ای را به نیروهای سازمان ملل ترتیب داد که مسئول محافظت از خروج (FNUOD ) از سوی القاعده بوده اند . عناصر جهادی سربازان اهل فیجی را زندانی کردند که مسئول جداسازی ارتش اسرائیل و سوریه در بلندی های اشغال شده ی جولان بودند . در زمان مذاکرات که فیلم آن به طور زنده از سوی تلویزیون سوریه پخش شد ، نماینده ی سازمان ملل مبلغی به صورت تاوان به القاعده پرداخت ، مبلغی که توسط پرداخت اینترنتی صورت گرفت ، و برای گیرنده ی حساب هیچ گونه نگرانی به وجود نمی آورد . سپس ، شین بت ، القاعده را به جای FNUOD قرار داد که این امر ایالات متحده و روسیه را خشمگین نمود .

نخست وزیر بنیامین ناتانیاهو ، در تلویزیون اسرائیل در حالی ظاهر شد که به مبارزین زخمی القاعده که در مرکز درمانی زیو (Ziv Medical Centre ) بستری شده بودند ، تبریک می گفت .

PNG - 155.5 kb

اخیراََ نیز ، موساد ، کوشیده تا نزد دروزی ها شورشی علیه جمهوری عرب سوریه ترتیب دهد ، که نسخه برداری از شورشی بود که ایالات متحده و فرانسه به وسیله ی کردهای شمال سوریه ترتیب داده بودند . یکی از افسران ارشد سوریه با نام خالدون زین الدین به طور غیر مترقبه از کشوری در مرزهای اسرائیل با نام ٬٬ دروزستان ٬٬ نام برده بود . اما پس از سه ماه تردید ، رهبران دروزی سوریه بار دیگر حمایت خود را از جمهوری سوریه اعلام نمودند ، با وجود آنکه رهبر دروزی لبنان ولید جنبلات ، که گرایشی آمریکایی دارد ، بارها آنها را از این امر باز داشته بود .

کمک ٬٬ بشر دوستانه ٬٬ که تزاحال از آن سخن می گوید ، مطابقتی با حقوق بشر دوستانه ی بین المللی ندارد که هانری دونان ( بنیان گذار صلیب سرخ جهانی ) از آن یاد کرده ، چرا که تنها به یک بخش از جنگنده ها کمک می رساند . این در حالی است که تنها کسانی که به طور انحصاری از کمک های اسرائیل بهره می برند عناصر جهادی القاعده و خانواده های آنها می باشند .

نمونه ی دیگر ، ارسال بیهوده ی چندین تن آرد می باشد ، چرا که این محصول در تمام کشور سوریه با مبلغ ثبت شده توسط دولت این کشور قابل دسترسی است . در عین حال ،در حوزه هایی که توسط عناصر جهادی اشغال شده ، اجازه ی دسترسی به این محصول داده نمی شود . تزاحال با ارسال آرد به عناصر جهادی باعث شده تا آنها نیازی به دمشق نداشته باشند و فشار خود را بر توده ی مردم بیافزایند .

تزاحال به همین گونه به میلیشیای کوزوو در جنگ علیه سرب ها کمک می کرده . کودکانی که آنها برای درمان به اسرائیل فرستاده بودند ، به سرویس های مخفی تل آویو پیوستند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.