ولترشبکه

پیمان سری برای بازگرداندن رقه به سوریه

+

پیمانی سری میان ارتش عرب سوریه ، روسیه ، ایالات متحده و واحدهای محافظ نیروهای مردمی کرد تشکیل شده تا بتواند به صورت هم زمان علیه داعش در رقه وارد عمل شود .

این اطلاعات در ابتدا از سوی آژانس خبری کشور قطر ٬٬ المودن ٬٬ در تاریخ ۲۳ ماه ژوئیه سال ۲۰۱۷ منتشر گردید ، و سپس تکذیب شد . اما بار دیگر توسط Independent لندن منتشر شد [1].

در اوایل جنگ علیه سوریه در سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۴ ، میلیشیای کرد در کنار ارتش عرب سوریه در حال جنگ بود . اما زمانی که در ۳۱ ماه اکتبر ۲۰۱۴ ، کشور فرانسه و ترکیه ، خواستار ایجاد دولت کرد در سوریه شدند ( مکانی که کردها به طور گسترده تنها از سال ۸۰ در آنجا حضور دارند ) ، و بیرون راندن کردها از منطقه ی کردستان ترکیه شدند ، بخشی از این میلیشیا به سمت نیروهای ناتو گرویده شد . از آن موقع به بعد بود که دمشق دستمزد این میلیشیا را قطع کرد و دیگر برای آنها اسلحه و مهمات ارسال ننمود . این میلیشیا زمانی به سوریه بازگشتن که ترکیه قتل عام کردها را آغاز کرد و پرزیدنت دونالد ترامپ نیز برای ارتش خود هدف های جدیدی را طرح کرد .

توافق رقه در سال جاری دومین مورد می باشد . وپس از منبیج / الباب ، شامل سرزمین هایی است که از سوی کردها از اشغال ترکیه در آمده و به دمشق بازگردانده شده است .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.