ولترشبکه

تردیدهایی در رابطه با ژنرال مک مستر

+

بسیاری از طرفداران پرزیدنت دونالد ترامپ از او خواسته اند تا از مشاور امنیت ملی خود ژنرال مک مستر ، جدا شود.

ژنرال مک مستر مردی بسیار تیزبین می باشد ، او بهترین مستشار استراتژیک و نظامی مسائل روسیه است . در عین حال افشاگری هایی در ارتباط با کارهای او در شورای امنیت ملی نشان داده که رابطه ی مستقیم و پا برجایی با گروه اکیپ اوباما دارد ، و از این رو تردیدهایی در صحت تصمیم گیری های او به وجود آمده .

در وحله ی اول ، ژنرال مک مستر بسیاری از اعضای شورا را اخراج کرده که دو تن از میان آنها سزاوار چنین برخوردی نبودند . همه ی آنها از مخالفین توافق دولت اوباما با ایران بوده اند .

در وحله ی دوم ، به نظر می رسد که در ماه آوریل ، او به طور دائم اجازه ی دسترسی به اطلاعات طبقه بندی شده به خانم سوزان رایس ، مشاور باراک اوباما ، می داده است . خانم رایس از سوی کنگره مورد بازجویی قرار گرفته است ، چرا که به نظر می رسد به هنگام انتخابات ریاست جمهوری و دوران انتصاب آقای ترامپ ، گروه او را مورد تجسس قرار می داده .

در وحله ی سوم ، ژنرال مک مستر ، در یازده سال اخیر برای انستیتوی بین المللی مطالعات استراتژیک (IISS) کار می کرده . در حالی که این اتاق فکری از سوی دولت اوباما برای ٬٬ به فروش ٬٬رساندن تعهد با ایران به کار می رفته . این عملیات به طور مستقیم از سوی جرج سوروس حمایت مالی می شده : چه از سوی بنیاد سوروس و چه از سوی واسطه ی او بنیاد Ploughshares . حمایت گران اصلی IISS شرکت های چند ملیتی هستند که هم اکنون در تلاش ورود به ایران می باشند . و در وحله ی آخر ، در ۵ ماه ژوئن گذشته ، جان کری ، وزیر امور خارجه ی سابق ، که از سوی بنیاد Ploughshares دعوت شده بود اعلام نمود ، ژنرال مک مستر بهترین گزینه برای ادامه ی تعهد امضا شده میان ایران و آمریکا می باشد .

کابینه ی دیوید بروک ، Media Matters for America ، که آن نیز از سوی جرج سوروس حمایت مالی میشود ، از ژنرال مک مستر پشتیبانی کرده .

سه هفته پیش ، پرزیدنت ترامپ ، Reince Priebus ، مدیر دفتر کاخ سفید را از کار برکنار نمود ، او متهم شد که اطلاعات محرمانه را برای بی ثبات کردن پرزیدنت به بیرون از کاخ سفید می فرستاده .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.