ولترشبکه

سفر مقتدا صدر به عربستان و امارات

+

مقتدا صدر ، رهبر ناسیونالیست شیعه با ولیعهد عربستان محمد بن سلمان در ریاض ( عکس فوق ) دیدار داشته ، و هم اکنون در امارات متحد عربی به سر می برد ، و در آنجا با ولیعهد این کشور محمد بن زاید آل نهیان ملاقات داشته .

مقتدا صدر که از نخست وزیر سابق عراق نوری ملکی حمایت می کند و معترض نفوذ ایران در این کشور بر جماعت شیعه مذهب می باشد .

قدرت گیری مقتدا صدر برای کشور عراق خبر خوشی است ، چرا که ضامن اتحاد ملی در برابر جدایی طلبان شیعه ( حامی ایران ) و جدایی طلبان سنی ( حامی عربستان و ترکیه ) و جدایی طلبان کرد ( حامی اسراییل ) می باشد . هر چند این خبر ناگواری برای کشور سوریه بوده است ، چرا که او در ماه آوریل گذشته خواهان کناره گیری بشار اسد ، رئیس جمهور منتخب مردم بوده . این موضع گیری ، اتحاد دوباره ای با طرفداران حزب بعث عراق می باشد که پیوسته با برادران سوری خود درتضاد بوده اند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.