Voltaire İletişim Ağı

Rusya askeri bütçesini kısıyor

+

Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yaptığı açıklamaya göre Rusya Federasyonu 2018 yılında askeri bütçesinde kısıtlamaya gidecek.

Rus ekonomisi hidrokarbür fiyatlarındaki düşüş ve Avrupa’nın uyguladığı yaptırımlar nedeniyle büyük sıkıntı yaşamaktadır.

Barguzin (kıtalararası füzelerin ray üzerinde yer değiştirmesi sistemi) veya PAK DA (stratejik bombardıman uçağı) gibi uzun vadeli ağır silahlanma projelerinin ertelenmesi bekleniyor. Ama askeri birliklerde azaltmaya gidilmeyecek ve 2018 yılı için öngörülen teslimat takvimi olduğu gibi uygulanacak.

GSYİH’sının % 5,3’üyle Rusya, Savunma Bütçesi anlamında ABD ve Çin’in gerisinde, ama Suudi Arabistan’ın önünde olan dünyanın üçüncü ülkesi konumundadır.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.