Voltaire İletişim Ağı

Suriye: « Made in USA » isyancılar ABD Ordusuna saldırdı

+

Suriye’de CIA tarafından eğitilen ve silahlandırılan « isyancılar »ın konumu değişti. Artık yalnız kalan bu « isyancılar » -ki adlarının çağrıştırdığının aksine bunların çoğunluğu yabancıdır- Türkiye’yle yakınlaşıyorlar.

Oysa Kasım 2016’dan beri, Türkiye Pentagon tarafından eğitilen ve silahlandırılan Kürt gruplarının hevesleri konusunda kaygılanıyor. Ankara, aynı zamanda hem Türklerin hem de Kürtlerin müttefiki olan Washington’u bu konuda sürekli olarak uyardı.

Dolayısıyla söz konusu « isyancılar » Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bu çelişkiyi çözme olanağını sunacak bir hamle yaptılar: Suriye’nin kuzeyinde bulunan ABD düzenli ordu birliklerine saldırdılar.

Ağustos ayı ortasından beri, Pentagon’un Ankara’ya yönelik öfkesine neden olan birçok olay kaydedildi.

Çeviri
Murat Özdemir

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.