هیچ رابطه ای میان گرم شدن هوای زمین و جنگ سوریه وجود ندارد
ولترشبکه

هیچ رابطه ای میان گرم شدن هوای زمین و جنگ سوریه وجود ندارد

+

آخرین شماره ی مجله ی Political Geography ، امکان وجود رابطه میان تغییر ات آب و هوایی و آخرین تهاجمات مسلحانه را مورد بررسی قرار می دهد .

مطالعات چند تن از دانشمندان نامی مانند Jan Selbya , Omar S.Dahib , Christian Frolich , Mike Hulme ، نشان داده که هیچ رابطه ای میان گرم شدن هوای زمین و جنگ سوریه وجود ندارد .

از ابتدای ٬٬ بهار عربی ٬٬ ، متخصصین بسیاری ثابت کردند که این حوادث ناشی از وجود فاکتورهای بسیاری بوده از جمله ، ازدیاد جمعیت ، و برای سوریه گرم شدن هوا . پخش این فرضیه ها از سوی مسئولین سیاسی غرب مورد حمایت قرار گرفت تا بتوانند تدارکات خود را برای ایجاد این انقلابات ساختگی پنهان سازند ، تدارکاتی که از سوی آژانس های سری غرب صورت گرفت تا از این طریق کنار گذاشتن فوری تمام انرژی های فسیلی را مطرح کنند . با انتشار کتاب تی یری میسان با نام ٬٬ در برابر دیدگانمان ٬٬ ، ما به جزییات این حوادث پی می بریم و متوجه می شویم که آنها در سال ۲۰۰۴ در Whitehall طراحی شده اند و الگو گرفته از شورش عربی سال ۱۹۱۵ لورنس عربستان می باشند ، این پروژه از سوی تونی بلر و جرج و .بوش پسر ٬٬ فروخته٬٬ شد ، سپس نیز با همکاری مشترک ام آی ۶ و سازمان سیا عملیاتی گردید .

در سوریه فصل های خشکی بین سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۹ وجود داشته ، که باعث کوچ خانواده ی روستایان به شهرها گردیده است . این مهاجرت شامل یک و نیم میلیون نفر نبوده بلکه تنها ۴۰ تا ۶۰۰۰۰ خانواده را تشکیل می داده . هیچ عاملی وجود ندارد تا بتوان جابجایی جمعیت را با کوشش برای براندازی جمهوری عرب سوریه توسط اخوان مسلمین توجیه کند . همچنین هیچ محله ای نیست که با اسکان این جماعت ، عناصر جهادی را نیز در خود جای داده باشند .

مولفان گذارش Political Geography تعجب می کنند که تئوری مربوط به تغییرات اقلیمی و جنگ سوریه توانسته تا این حد مورد توجه قرار بگیرد ، در حالی که هیچ پایه و اساسی ندارد .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.