ولترشبکه

به هنگام برگزاری یادواره ی سالگرد حادثه ی ۱۱ سپتامبر ، پرزیدنت ترامپ هرگونه اشاره به روایت بوش را ممنوع کرد

+

پرزیدنت دونالد ترامپ به اعضای کابیه ی خود کوچکترین اشاره به روایات توطئه ی ٬٬ اسلامگرایانه٬٬ را به هنگام برگزاری یادواره ی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ ممنوع کرد .

در آن هنگام پرزیدنت جرج و. بوش اساما بن لادن و بیست تن دیگر را ، مسئول این حادثه دانست که توانسته بودند اولین قدرت نظامی جهان را شکست بدهند . او کمیسیون تحقیقات ریاست جمهوری را تشکیل داد که به این روایت صحه گذاشتند ، و هیچ تفسیر دیگری از این حوادث را نپذیرفتند.

از آن پس ، قوه ی قضاییه ایالات متحده به ترتیب عراق به رهبری صدام حسین ، سپس ایران با رهبری آیت الله عظمی علی خامنه ای را مسئول تدارک این حملات دانستند . لذا ، این محاکمه همچنان پایان نگرفته و رای نهایی برای آن صادر نشده است .

۱۶ سال بعد از این وقایع ، خلید شیخ محمد که توسط دولت بوش مغز متفکر این حوادث شناخته شد ، تا امروز در زندان گوانتانامو بسر می برد و منتظر محاکمه است .

در تاریخ ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ ،‌دونالد ترامپ که در آن هنگام در عرصه ی خرید و فروش املاک مشغول به کار بود ، در تلویزیون کانال ۹ نیویورک اعلام نمود که به لحاظ فیزیکی ، تفسیر رسمی این حوادث ، امکان پذیر نمی باشد و گفت : اینکه دو هواپیما بتوانند برج های دوقلو و بدتر از آن برج سوم را متلاشی کنند ، به لحاظ فیزیکی امکان پذیر نمی باشد . به مرور زمان ، این تفسیر درتفکر بیشتر متخصصان علم فیزیک ایالات متحده جای گرفت .

اکثریت ساکنان ایالات متحده بر این عقیده اند که حاکمین دولت در تفسیر این حوادث به آنها دروغ گفته اند ، و تنها اقلیتی بر این عقیده استوار ماندند که اسلام گرایان عامل اصلی آن بودند .

با وجود آنکه پرزیدنت ترامپ واژه ی ٬٬ دشمنان ٬٬ را عامل این حوادث خواند ، اما مایک پنس نایب ریاست جمهوری در مصاحبه ی خود در یادواره ی شانکسویل ، به داعش اشاره کرد ، در حالی که داعش در آن زمان وجود نداشت و از این رو نمی تواند مقصر باشد .

شانزده سال است که دونالد ترامپ در مصاحبه های خود ، عوامل حوادث ۱۱ سپتامبر را به گردن افراد خارجی و اسلام گرا نمی اندازد .

برای شناخت بیشتر : به کتاب l’Effroyable Imposture suivi de le Pentagate اثر تی یری میسان با مقدمه ی ژنرال لئونید یواشوو ، افسر ارشد ارتش روسیه ، در انتشارات Demi-Lune ( چاپ اول ماه مارس ۲۰۰۲ ) مراجعه کنید .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.