ولترشبکه

عربستان سعودی خواستار ائتلافی بین المللی علیه حزب الله می باشد

+

ثامر السبحان ( در عکس فوق ) ، وزیرکشور عربستان در امور خلیج فارس ( به داشتن روابط با ایران و نه لبنان معرفی شده )، او در پیام تویتری خود گفته : ٬٬ تنها یک تروریزم وجود دارد که باید در همه ی نقاط آن را نابود ساخت . آیا جهان با حضور افراد داعشی و اعضای النصره در پارلمان ها و دولت های خود موافق است ؟ پس باید علیه حزب شیطان نیز متحد شود ٬٬

النصره نام سابق القاعده در سوریه می باشد . اما مفهوم حزب شیطان ، که حزب خدا می باشد ، مقصود حزب الله لبنان است .

وزیر سابق کشور لبنان ،ویام وهاب ، از طرف حزب الله پاسخی با این محتوا برای او فرستاد : ٬٬ سبحان حق دارد ، باید تمامی عناصر داعشی و اعضای النصره را از پارلمان ها و دولت ها پاک سازی کرد . و به همان اندازه نیز پادشاهان داعشی ، تکفیری و نفرت پراکن را ٬٬ .

مقصود از ٬٬ پادشاهان داعشی ، تکفیری و نفرت پراکن ٬٬ ، پادشاه عربستان سعودی و امیر قطر می باشند که ده ها میلیارد دلار برای عناصر ارتش جهادی خود هزینه کرده اند .

ثمر السبحان سفیر سابق سعودی در عراق می باشد . او مجبور به ترک خاک عراق شد ، چرا که حاضر نبود اعمال عبدالسلام السبحان پسر عموی خود را که یکی از فرماندهان داعشی در عراق بود و توسط ارتش این کشور کشته شد ، محکوم کند .

ویام وهاب مشاور سابق شاهزاده طلال ارسلان می باشد ( وارث پایه گذاران استان جبل لبنان و حامی تاریخی جبهه ی مقاومت علیه امپریالیزم ) .

این گفتگوی تویتری ، زمانی انجام شد که پرزیدنت دونالد ترامپ قصد داشت سیاست خود را در قبال ایران آشکار سازد.

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.