ولترشبکه

بانون در واشنگتن غوغا به پا کرده

+

انستیتوی هودستون در تاریخ ۲۳ ماه اکتبر ۲۰۱۷ در واشنگتن جلسه ی مجادله ای ترتیب داد که عنوان آن بود : ٬٬ مقابله با خشونت افراط گرای : قطر ، ایران و اخوان مسلمین ٬٬ .

انستیتوی هودستون سازمانی است که توسط هرمان کاهن Herman Kahn آینده نگر ، مسائلی را پیش بینی می کند . این انستیتو حامیان لئو اشتروس فیلسوف را دور خود جمع کرده است .

در این جلسه شخصیت ها ی بزرگ کشوری ، اعضای کنگره ، مدیران ، سفیران و خبرنگاران حضور داشتند .

مدیر سابق سازمان سیا و وزیر سابق دفاع لئون پانتا و جانشین او دیوید پترائوس ، می بایستی اشاره به ایران می کردند ، درحالی که هم چنان حمایت خود را از قطر و اخوان مسلمین نشان می دادند .

این انستیتو برای آنکه بتواند مشروعیت خود را نشان دهد ، استیو بانون را در جمع خود دعوت کرده بود ، که مشاور پیشین پرزیدنت ترامپ بوده است . حسین حقانی در زمانی که مدیر انستیتوی هودسون ، ازمهمانان خود نام می برد ، اعلام نمود که دو نفر اول ٬٬ نورانی بودند ٬٬ در حالی که مخالفینشان نماینده ی ٬٬ نیروهای ظلمانی ٬٬ به حساب می آمدند .

استیو بانون آخرین نفری بود که وارد این بحث شد ، و اعلام نمود نیویورک تایمز ٬٬ حزب مخالف٬٬ می باشد و از کلمه ی ٬٬تجزیه گرا ٬٬ که توسط این روزنامه برای معرفی سیاست خارجی پرزیدنت ترامپ استفاده شده بود ایراد گرفت و عملیات او را در مبارزه با داعش یادآوری نمود .

امارات اسلامی عراق ( که بعدها داعش نامیده شد ) در زمان ریاست جمهوری جرج دابلیو بوش ، تحت کنترل ژنرال پترائوس تشکیل شده بود که حاکمیت نظامیان عراق را در دست داشت ، تا بتواند خشم شهروندان عراقی را در برابر نظامیان اشغال گر تغییر جهت دهد و آن را به سوی جنگ داخلی بکشاند ؛ این اقدامی بود که لئون پانتا از آن حمایت نمود [1]. جان مک کین که با رهبران داعش ملاقات داشته بود ، رابطه ی تنگاتنگی با آنها ایجاد نمود که آن را به صورت استراتژی ٬٬ ویتنامی ٬٬ علیه سوریه عنوان می کرد [2].

در اختلاف بوجود آمده میان عربستان سعودی و قطر ، بنون از اینکه عربستان سعودی در برابر عناصر جهادی تغییر موضع داده است از این کشور تقدیر نمود ، و کشور قطر را محکوم نمود ، این در حالی بود که دولت ترامپ به طور رسمی در این باره موقعیت خود را مشخص نکرده بود . در این جلسه ، شرکت کنندگان در سکوت به حرف های او گوش فرا می دادند .

بانون از سیاست جرج دبلیو بوش و جان مک کین انتقاد کرد ، اما مدیر جلسه با قطع سخنان وی ، مباحثه را پایان داد و اعلام نمود : ٬٬ نخبگان سیاست خارجی حاضر در این جلسه در واشنگتن که از من خواسته اند شما را برای ایراد سخن دعوت نمایم ، هم اکنون نیز از من می خواهند چنانچه شما خارج از بحث موضوعی را عنوان کردید ، جلسه را خاتمه دهم . به این خاطر جلسه را تمام می کنیم . و متشکریم که در آن حضور بهم رساندید . ٬٬

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1] Sous nos yeux. Du 11-Septembre à Donald Trump, Thierry Meyssan, Demi-Lune, 2017, pp. 125, 146 et 249-250.

[2] « John McCain a admis être en contact permanent avec l’Émirat islamique », Réseau Voltaire, 19 novembre 2014.

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.