ولترشبکه

کشور فرانسه از عربستان سعودی تقاضا کرد تا نخست وزیر لبنان را آزاد نماید

+

دولت فرانسه از ولیعهد عربستان ، محمد بن سلمان ،تقاضا نمود تا سعد حریری ، نخست وزیر لبنان را آزاد نماید . او هم اکنون در هتل ریتز ریاض ، همراه شخصیت های برجسته ی دیگر که اخیراََ دستگیر شدند ، در حالت بازداشت بسر می برد . و امکان تماس با وی وجود ندارد .

آقای حریری از هتل ریتز اعلام نمود که قصد استعفا از مقام خود در لبنان را دارد . این در حالی است که مطابق با قانون اساسی لبنان ، او نمیتواند تا انتخاب جانشین ، از مقام خود استعفا بدهد . هر چندکه در تماس تلفنی با پرزیدنت میشل عون ، او استعفای خود را بدون قید دلایل اعلام نمود .

در گزارش تلویزیونی حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان ،او اعلام کرد که از سعد حریری رئیس جناح مخالف خود ، دفاع خواهد کرد . و اشاره کرد که عربستان سعودی در امور داخلی کشور لبنان مداخله می کند .

پرزیدنت میشل عون در روز دوشنبه شورای دفاعی را به قصر باعبدا فرا خواند تا بتواند عکس العمل های مرتبط با غیبت غیر منتظره ی نخست وزیررا بررسی کند . به نظر می رسد که رئیس جمهور لبنان استعفای تلفنی سعد حریری را نپذیرفته و تنها در صورتی آن را خواهد پذیرفت که او به لبنان باز گردد و حضوراََ استعفای خود را اعلام کند .

هیئت حاکمه ی لبنان با ملاحظه و احتیاط این مسئله را پی گیری کرده اند ، به استثنای رئیس سابق پلیس لبنان ، اشرف ریفی ،که برای جایگزینی سعد حریری از تبعید باز گشته است . به نظر او ، پرزیدنت عون باید با در نظر گرفتن مسئولیت های خود ، به سرعت نخست وزیر جدیدی را انتخاب کند .

سعد حریری که دارای تبعیت دوگانه ی سعودی و لبنانی است ، نمی تواند از امنیت سیاسی در عربستان سعودی بهره مند شود

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.