ولترشبکه

اسرائیل در استعفای حریری نقش داشته تا جنگی آغاز نماید

+

یک‌شنبه ۵ ماه نوامبر ۲۰۱۷ ، سید حسن نصرالله در گذارش تلویزیونی مشاهدات خود را در ارتباط با نا متعارف بودن استعفای نخست وزیر لبنان سعد حریری از .هتل ریتز -کارلتون ریاض در حضور رسانه ی ٬٬ م ب اس ٬٬ بیان داشت او کشور عربستان را در دخالت در امور داخلی لبنان مسئول دانست .

روز دوشنبه ۶ ماه نوامبر ، وزیر امور خارجه ی عربستان عادل جوبیر ، از شبکه ی سی آن آن خبر داد که شلیک موشک از سوی شورشیان هوثی به فرودگاه ریاض در حکم آغاز جنگ بوده است . سپس معاون وی ، وزیر امور خلیج تامر ال سبحان ، در شبکه ی ال عربیه ، عنوان کرد که سخنرانی حسن نصرالله ٬ ٬٬اعلام جنگ به عربستان بوده است ٬٬.

بنا برگذارش شبکه ی تلویزیونی اسرائیل ۱۰ ، دولت ناتانیاهو در بعد ازظهر آن : روز خطاب به تمام سفارت های خود درخواست کرده
-  تا در نزد دولت هایی که درآنجا سفارت دارند ، لابی نمایند تا نقطه نظر اسرائیل را در رابطه با استعفای نخست وزیر لبنان ، سعد حریری ، باز گو نمایند . این اقدامی بسیار نادر است .
- آن‌ها باید در آن کشورها ثابت کنند که استعفای نخست وزیر لبنان نشان می‌دهد ایران و حزب الله تا چه برای امنیت لبنان خطرناک می‌باشند .
- همچنین نشان دهند که حضور حزب الله در لبنان به هیچ وجه نمیتواند در این کشور ثبات بر قرار نماید .
- آن‌ها باید از عربستان در جنگ علیه شورشیان هوثی یمن حمایت کنند و ثابت کنند که شلیک موشک به فرودگاه ریاض سبب شده تا فشارها علیه ایران و حزب .الله بیشتر شود

از این رو شبکه‌های جهانی اخبار ، استعفای سعد حریری را جدا از تحرکات درون قصر های سعودی عنوان می‌کنند ، در حالی که بر عکس تمام شواهد از آن زمان نشان می‌دهند که استعفای او ناشی از همین تحرکات درون قصر های سعودی بوده است و حسن نصرالله را در این رابطه بر حق می‌شناسند .

اسرائیل قصد حمله ی مجدد به حزب الله را ندارد ، چرا که خطر نظامی و دیپلماتیک در این رابطه را می‌داند . اما بنیامین ناتانیاهو ، عربستان سعودی را برای حمله به جبهه ی مقاومت لبنان تشویق می‌کند و اذهان بین‌المللی را در این رابطه آماده می‌سازد .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.