ولترشبکه

انگلستان در پشت پرچم جعلی ، سه بار حملات شیمیایی خود را در غوطه انجام داد

+

در ۱۷ ماه مارس ۲۰۱۸ ، سرگئی لاوروو ، وزیر امور خارجه ی روسیه ، حضور نیروهای ويژه ی ایالات متحده ، بریتانیا و فرانسوی را در سوریه گذارش داد : حقیقتی که لندن و پاریس انکار می کنند . سرگئی لاوروو تاکید نمود که حضور آنها تنها به مفهوم جنگ نیابتی نمی باشد ، بلکه آنها خواستار جنگی تمام عیار و مستقیم می باشند .

آقای لاوروو بدین وسیله به واشنگتن ، لندن و پاریس اولیتماتوم داد ، که دمشق را بمباران نکنند . اسنادی که توسط سرویس های اطلاعات سوری و روسی بدست آمده ، نشان می دهد که طرح حمله به دمشق از روی نمونه ی حمله به بغداد در سال ۲۰۰۳ بوده است که در آن کشتن پرزیدنت اسد نیز در نظر گرفته شده بود . ناوهای جنگی نیروهای ائتلاف در مدیترانه به صورتی موضع گیری نمودند که بتوانند ا ز آنجا حملات خود را آغاز نمایند .

ارتش سوریه و روسیه در ۱۹ ماه مارس ۲۰۱۸، پیش بینی نمودند که حمله ی شیمیایی دیگری از سوی انگلستان در زیر پرچم جعلی در غوطه ی شرقی انجام خواهد شد . آنها در تاریخ ۱۲ و ۱۳ ماه مارس دو لابراتوار شیمیایی را کشف کرده بودند . در ۲۰ ماه مارس در حین گرد همایی فرماندهان نیروهای نظامی روسیه ، وزیر دفاع روسیه ژنرال سرگئی شویگو اعلام نمود که ۳ مورد حمله ی شیمیایی در غوطه ی شرقی در حال تدارک بوده است . او به طور مشخص لندن را به صورت محرک این اقدامات مطرح ننمود ، اما نحوه ی بیان او نشان میداد که هیچ شکی در این باره وجود ندارد .

در ادامه ی صحبت های خود او گفت : ما امیدواریم که همکاران غربی ما در نحوه ی انجام تصمیمات خود از عقل سلیم برخوردار باشند و از نزدیکی به عناصر تروریست دوری کنند و به اقدامات صلح جویانه ی روسیه در سوریه بپیوندند .

در مدت پنج روز ، بیش از ۷۹۰۰۰غیر نظامی که زندانی عناصر مسلح در غوطه بودند توانستندبه نیروهای امدادی واقع در گذرگاه .و حموریه بپیوندند و به جمهوری عرب سوریه Muhayam al Wafedin پناهنده شوند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.