ABD Suriye’den çekilebilir
Voltaire İletişim Ağı

ABD Suriye’den çekilebilir

+

Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, ABD’yi hükümet yanlısı yabancı güçlerin çekilmesinden önce, ülkedeki birliklerini geri çekmeye davet etti. Pentagon aynı zamanda hem güney (El-Tanf), hem de Kuzey’de (Kürt YPG’sinin işgali altındaki bölge) mevcut.

El Tanf’tan geri çekilmesi durumunda Hizbullah da Güneyden çekilecektir. Daha şimdiden Hizbullah savaşçıları geri çekilme hazırlıkları yapmaktadır. Asayiş, daha önce varılan bir mutabakata göre Rusya’nın yardımıyla sağlanacaktır.

Ülkenin Kuzeyinden olası geri çekilişini planlayan ABD, aynı zamanda hem Suriye, hem de Türkiye’ye müdahale edebileceği Irak’ın Sincar bölgesinde yeni bir üs kurmaktadır.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.