ولترشبکه

بمباردمان سوریه باید با یک عملیات زمینی ادامه داده شود

+
JPEG - 19.4 kb

در حالیکه مقامات نظامی ایالات متحده، زیر نام توبیخ حمله شیمیایی، که اداره اوباما دولت الاسد را در آن مسئول میداند، تغییر رژیم با زور نظامی را در سوریه در نظر دارند، موسسه راند کارپوریشن عواقب گزینه های ممکن را بررسی مینماید.

- از بین بردن و یا عقیم ساختن نیروی هوایی سوریه در روی زمین در اصل تغییری در محل وارد ننموده و کمکی به پیروزی مخالفین نخواهد کرد.

- از بین بردن دفاع ضد موشکی سوریه ممکن است، اما بدون راه اندازی یک جنگ کلاسیک از جانب ایالات متحده با پیاده نمودن نیروی زمینی، بی مفهوم خواهد بود.

- ایجاد مناطق زیر حمایت برای لانه گزینی مخالفین در خاک سوریه امکان پذیر است. این در حقیقت به مفهوم تجزیه آن کشور میباشد.

- براندازی رژیم با کمترین حمایت در محل میتواند صورت گیرد که همزمان به نفع مخالفین دموکراتیک و جهادی ها است اما با قبول ریسک بزرگ دوام درازمدت بی ثباتی سیاسی همراه میباشد.

- ار بین بردن سلاح شیمیایی سوریه محتاج انجام عملیات هوایی و حمایت زمینی میباشد. علاوه بر این، خطر جدی وجود دارد که گاز در فضا پراکنده شود و ضمنا از بین بردن تمام سلاح های شیمیایی نا ممکن است.

صد حرف به یک حرف : به کار بست نیروی هوایی برای ایالات متحده ساده است، اما برای پیروزی نه تنها ناکافی میباشد، بل برعکس.

گزینه نیروی هوایی برای سوریه. ارزیابی اهداف و ماموریت مداخله هوایی، به قلم کارل پ. مولر، جفری مارتینی و توماس همیلتن. راند کارپوریشن، 30 اگست 2013

ترجمه توسط
فرهاد بارکزوی

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.