ولترشبکه

هویت اطفالی که در غوطه کشته شدند

| دمشق (سوریه)
+

پس از پخش تصاویر منتشر شده از قتلگاه غوطه توسط ارتش آزاد سوریه و انتشار مجدد آن توسط سرویس های ایالات متحده و فرانسه، خانواده های علوی و لاذقیه علیه قاتلان شکایت کردند.

برخی از ویدئوها پیش از وقوع حوادثی که نشان می دهد در یوتوب منتشر شده بوده است [1].

در این تصاویر می توانیم اطفالی را می بینیم که در اثر مسمومیت شیمیائی دچار خفگی شده اند، ولی این خفگی نمی توان دبه دلیل گاز سارین باشد ( این گاز کف زرد رنگ در دهان تولید می کند و نه سفید).

اطفال به بخشی از مردم تعلق دارند : آنها تقریبا همه هم سن و سال هستند و موهایشان روشن است. این اطفال همراه خانواده های سوگوارشان نیستند.

این اطفال دو هفته پیش از دهکده های علوی در اطراف لاذقیه در 200 کیلو متری غوطه توسط جهاد طلبان ربوده شده بودند.

خلاف اظهارات ارتش آزاد سوریه و سرویس های غربی، قربانیان شناسائی شده در کشتار غوطه از خانواده هائی بوده اند که از دولت سوریه پشتیبانی می کردند.

افرادی که در ویدئو از «جنایات بشار الاسد» اظهار تأسف و خشم می کنند، در واقع همان قاتلان اطفال هستند.

ترجمه توسط
حمید محوی

[1] « À propos des vidéos du massacre du 21 août », Réseau Voltaire, 30 août 2013.

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.