ولترشبکه

حماس در غزه شریعت را تطبیق میکند

+

فراج الغاول، وزیر دادگستری حماس اعلان کرد که پارلمان غزه قانون جزایی سال 1936 را با قانون جدیدی که مطابق احکام شریعت است، تعویض خواهد کرد.

جرایم با 20 ضربه شلاق و جنایات از 80 ضربه شلاق بالاتر، مجازات خواهند شد. دست دزدان قطع خواهد گردید در جرایم جنایی، به شمول جزای همجنس بازی و غیره و جزای اعدام تطبیق خواهد گردید.

جبهه مردمی آزادی بخش فلسطین (FPLP لائیک)، با تاکید بر اینکه پارلمان غزه پس از ختم دوره خویش، دیگر مشروعیت ندارد، این سو استفاده از قدرت را محکوم کرد و حماس را به تمایل به تطبیق نمودن پروژه عقب گرای جامعه اخوان المسلمین بر اجتماع فلسطینی، متهم نمود.

در سال 2009، حماس موتور سیکل سواران را از انتقال یک زن در کرسی عقب خویش، منع کرده [1] و مراعات پوشش اسلامی را سفارش نموده بود [2]. بتاریخ 4 مارچ سال 2010، حماس کار مردان در سالون های زیبایی زنان را ممنوع قرار داده بود [3]. بتاریخ 10 فبروری سال 2013، حماس مکاتب (مدرسه های) مختلط را برای شاگردان (دانشجویان) بالاتر از 9 ساله منع کرده بود [4].

ترجمه توسط
فرهاد بارکزوی

[1] « غزه: حماس موتور سیکل سواران را از سواری زنان با خود منع کرد »، اسوشیتد پرس، 10 جولای 2009.
http://www.ynetnews.com/articles/0,...

[2] « حماس به سواحل گشت میزند تا مراعات لباس اسلامی افراط گرایانه را به اجرا در آورد »، نوشته روری مک کارتی، دی گاردین، 18 اکتوبر 2009.
http://www.theguardian.com/world/20...

[3] « حماس مردان را از کار در سالون های زیبایی زنان منع کرد »، اسوشیتد پرس، 4 مارچ 2010.
http://www.theguardian.com/world/20...

[4] « حماس مکتب (مدرسه) های مختلط در غزه را منع کرد »، AFP، 2 اپریل 2013.
http://www.thenational.ae/news/worl...

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.