ولترشبکه

عربستان سعودی صد ها موشک ضد تانک را به سربازان مزدور خویش در سوریه تحویل داده است

+

در طی روند دو هفته پسین، از جانب حرکت حزم، یک گروه اسلامی که در جنوری 2014 توسط ناتو ایجاد گردید، موشک های ضد تانک بر ضد اردوی (ارتش) عرب سوریه شلیک شده اند. به نظر میرسد که از سمت ترکیه، در چارچوب جنگ مخفی زیر فرماندهی واشنگتن، چندین صد TOW-71BGM به این سربازان مزدور تحویل داده شده اند.

در حالیکه کارشناسان در آغاز تصور میکردند که این سلاح ها توسط قطر تحویل داده شده اند، امروز به نظر میرسد که آنها از جانب عربستان سعودی، از نام ایالات متحده، در اختیار سربازان مزدور قرار داده شده اند.

در ماه فبروری 2012، تکفیری های امارت اسلامی بابه عمرو، موشک های میلان، ساخت فرانسه – آلمان با پوشش حمایتی افسران فرانسوی، را در اختیار داشتند [1].

" سلاح های آمریکایی ضد تانک به دست مخالفان سوریه رسیده است "، نوشته چارلس لیستر، هفینگتون پست، 9 اپریل 2014. و " ویدیو های مخالفان، نخستین موشکهای ساخت ایالات متحده را در سوریه نشان میدهند "، نوشته پیتر آپس، رویترس، 15 اپریل 2014.
http://www.huffingtonpost.com/charl...
http://www.reuters.com/article/2014...

ترجمه توسط
فرهاد بارکزوی

[1] « دژ اردوی " سوریه " آزاد، با موشکهای میلان مجهز گردید »، شبکه ولتر، 16 فبروری 2012.
http://www.voltairenet.org/article1...

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.