Už pět dní mocnosti ze západu a z Perského zálivu provádí masivní operaci pro destabilizaci Sýrie s názvem “Vulkán v Damašku a zemětřesení Sýrie.” Tyto mocnosti se spoléhají na dvě skupiny: Na ty, co se nazývají Svobodnou armádou Sýrie, která se údajně skládá z dezertérů, ve skutečnosti ale ze žoldáků a gangsterů, které lokálně rekrutovali. Tato armáda je ovládána Tureckem a je na výplatní pásce NATO.

A pak na skupiny islámských fundamentalistů, včetně Al-Kájdy, kteří se spoléhají na Saúdskou Arábii a Katar, Na tu operaci do země poslali 40-60 tisíc žoldáků. Většina z nich přijíždí přes jordánskou hranici, která není od Damašku zas tak daleko.

Na začátku to bylo o organizování střetů ve městě mezi malými pohybujícími se skupinami, které napadali izolované vojáky, nebo policisty, aby vytvořili chaos. Bez daného cíle jde spíš o nečekaný efekt. A pak nastal ten velký útok, který zabil údajně čtyři lídry syrské bezpečnosti. Stát je ale pořád tady. Byli ihned nahrazeni a stát pořád stojí. Smrtí těchto lídrů nebyl ovlivněn. Okamžitě poté, během noci, proběhl ve městě velký útok, který trval celou noc. Okolo Damašku se bojovalo všude, tyto boje syrská armáda vyhrála.

Samozřejmě tohle je jen začátek a každý ví, že se bitva dnes večer vrátí. A možná i zítra, pátek je pro islamisty oblíbený den.

Očekáváme také obrovskou mediální operaci, které se odehraje během následujících hodin. Jak jsem už oznámil v předchozím článku, satelity Arabsat a Nilesta právě odpojily syrské stanice a očekáváme velký útok proti syrským televizím, aby byla zničena jejich studia. Víme také, že v Kataru, v Saúdské Arábii, byly ve studiu postaveny některé budovy v Damašku a místa pro natočení fikcí, které budou publiku prezentovány jako zprávy.

Včera po tom útoku se v televizi objevil ministr informací, aby občany varoval před tím, co se stane. Očividně to není útok proti syrské vládě, ale proti celému státu. Možná budete překvapení tím, co se snažím vysvětlit už rok a půl. Média ze západu z Perského zálivu šířila lži o tom, co se tu děje, přinutila vás věřit, že je to “revoluce proti diktatuře,” i když je to o destabilizaci země, která má vést k pádu syrské armády a triumfu sionistických zájmů v regionu.

Jak můžete vidět, jsme v centru Damašku, doprava je zpomalena policejními zastávkami, můžete ale chodit po ulici. Mír ve vrátil. Ten, kdo si myslí, že vysílání lží lidi přesvědčí se vzdát, protože stát padl, se mýlí. Takhle jejich historie napsána nebyla. Za mnou můžete vidět sochu generála, který během francouzského útoku věděl, že všechno je ztraceno…..že nejde odolat, stejně si ale vybral bojovat a dal svůj život tomuto městu, které nebylo zničeno.

Takže, i když je všechno ztraceno, pořád dokážeme obětovat své životy. Za takových podmínek je nepravděpodobné, že plánovaná mediální operace bude mít na události rozhodující dopad.

Zdroj
Wertyz Report