Voltaire Network

Generál Bouchard přiznal, že informátoři NATO v Libyi byli novináři

+

V rozhovoru 31.října na Radio Canada poručík-generál Charles Bouchard, který vedl operaci Operation Unified Protector v Libyi, odhalil, že v sídle NATO v Naples byla sestavena analyzační skupina. Jejím cílem bylo studovat a hodnotit to, co se děje na zemi, a to pohyb Libyjské armády a “rebelů.”

K upevnění jednotky bylo vytvořeno několik informačních sítí. “Informace přicházely z různých zdrojů, včetně médií, která byla na zemi a poskytovala nám hodně informací týkajících se záměrů a umístění pozemních jednotek.”

Tohle je porpvé, co činitel NATO přiznal, že zahraniční novináři v Libyi byli agenti Atlantické aliance. Krátce před pádem Tripolisu Thierry Meyssan způsobil rozruch potvrzením, že většina zahraničích novinářů v hotelu Rixos byli NATO agenti. Prstem ukázal uvláště na týmy pracující pro AP, CNN a Fox News.

Zdroj
Wertyz Report

Voltaire Network

Voltaire, mezinárodní vydání

Článek pod licencí Creative Commons

Článek na Voltaire Network může být volně uveřejňován za předpokladu, že je uveden zdroj, je respektována jeho celistvost a není používán pro komerční účely (licence CC BY-NC-ND).

Podpořte Voltaire Network

Navštěvujete tuto stránku, neboť hledáte kvalitní analýzy, které vám umožňují vytvořit si vlastní chápání dnešního světa. Abychom mohli pokračovat v naší práci, potřebujeme Vaši podporu.
Pomozte nám zasláním příspěvku.

Jak se zúčastnit ve Voltaire Network ?

Členové našeho týmu jsou dobrovolníci.
Překladatelé s profesionální úrovní překladu do mateřského jazyka : můžete nám pomoct překladem našich článků.