Voltaire Network

Rada bezpečnosti odmítla odsoudit útok na Kessab

+

Ruská delegace při OSN prohlásila, že Rada bezpečnosti odmítá zaujmout postoj k útoku na syrské město Kassab, čímž někteří její členové odhalují podporu akcí Al-Kájdy.

21. března vnikla na syrské území turecká armáda, aby doprovodila několik stovek džihádistů přidružených ke skupinám Al-Nusra (A-Kájda) a Armáda Islámu (pro-saúdská). Ovládli město Kassab, které obývají pozůstalí přeživších tureckého masakru syrských Arménů v roce 1915. Když syrská armáda zasáhla na obranu města, turecká armáda sestřelila jedno z podpůrných letadel. Obyvatelé města prchli pod ochranou syrské vlády do Latakie.

Ruské Ministerstvo zahraničí také žádalo zástupce opozice sídlící v zahraničí, která se zúčastnila konference v Ženevě, aby se držela dál od kontaktů s teroristickými skupinami.

Zdroj
Wertyz Report

Voltaire Network

Voltaire, mezinárodní vydání

Článek pod licencí Creative Commons

Článek na Voltaire Network může být volně uveřejňován za předpokladu, že je uveden zdroj, je respektována jeho celistvost a není používán pro komerční účely (licence CC BY-NC-ND).

Podpořte Voltaire Network

Navštěvujete tuto stránku, neboť hledáte kvalitní analýzy, které vám umožňují vytvořit si vlastní chápání dnešního světa. Abychom mohli pokračovat v naší práci, potřebujeme Vaši podporu.
Pomozte nám zasláním příspěvku.

Jak se zúčastnit ve Voltaire Network ?

Členové našeho týmu jsou dobrovolníci.
Překladatelé s profesionální úrovní překladu do mateřského jazyka : můžete nám pomoct překladem našich článků.