Voltaire Network

Francouzská Státní rada a syrské prezidentské volby

+

23. května se Francouzská Státní rada sama, co se týče rozhodnutí zakázat syrským konzulátům ve Francii pořádat volby, označila za nekompetentní. Damašek oznámil prezidentské volby na 3. června, Syřané žijící v zahraničí mají volit už 28. května.

19 syrských občanů podalo u administrativního soudu stížnost. Podle jejich právníka, Damiena Viguiera, francouzský zákaz jasně porušuje Vídeňské konvence o konzulátních vztazích a odebírá Syřanům fundamentální práva.

Stěžovatelé také zvažují odeslání stížnosti k Evropskému soudu pro lidská práva.

V Sýrii volební kampaň pokračuje i přes teroristické útoky Contras, jeden z posledních útoků v Daraa si vyžádal 22 mrtvých civilistů, kteří se účastnili shromáždění.

Národní televize vysílají klipy tří kandidátů, věnuje jim stejný čas. Města jsou ale v drtivé většina zaplavena plakáty Bashara Asada jako symbolu kolektivního odporu zahraniční agresi.

11 členských států, které zůstávají v „Přátelích Sýrie,“ nechce, aby Syřané zvolili svého prezidenta a neustále trvají na tom, že na velkých státech závisí rozhodnutí vybrat „přechodný“ orgán bez Bashara Asada, kterého označují za „Alevitského diktátora.“ Francie a Německo zakázaly na svém území Syřanům volit, volby označují za „podvod.“

Zdroj
Wertyz Report

Voltaire Network

Voltaire, mezinárodní vydání

Článek pod licencí Creative Commons

Článek na Voltaire Network může být volně uveřejňován za předpokladu, že je uveden zdroj, je respektována jeho celistvost a není používán pro komerční účely (licence CC BY-NC-ND).

Podpořte Voltaire Network

Navštěvujete tuto stránku, neboť hledáte kvalitní analýzy, které vám umožňují vytvořit si vlastní chápání dnešního světa. Abychom mohli pokračovat v naší práci, potřebujeme Vaši podporu.
Pomozte nám zasláním příspěvku.

Jak se zúčastnit ve Voltaire Network ?

Členové našeho týmu jsou dobrovolníci.
Překladatelé s profesionální úrovní překladu do mateřského jazyka : můžete nám pomoct překladem našich článků.