Voltaire Network

Saúdská Arábie vyhošťuje 4 miliony migrantů

+

Po 6ti měsíčním ultimátu pro legalizaci situace 8 milionů cizích pracovníků se Arabské království rozhodlo vyhostil všechny, kteří neměli čas podmínky splnit, celkem 4 miliony lidí, zvláště jde o černé Afričany, Indovy a Jemence.

Během týdne několik stovek tisíc přistěhovaleckých pracovníků muselo zemi opustit. Na chudém předměstí Rijádu vypukly nepokoje, 2 lidé zemřeli a 68 bylo zraněno. Policie zatkla 561 cizinců, zatímco Saúdové vyzbrojení baseballovými pálkami bili Etiopany. V neděli ráno se stovka migrantů musel vzdát policii nebo riskovat smrt.

Kromě pokuty ilegální pracovníci riskují 2 roky vězení.

Pro uklidnění napětí ministr práce oznámil, že jeho administrace přijme pozdější dokumenty, pro spousty migrantů je ale těžké tyto dokumenty sehnat.

Saúdská ekonomika je vyhošťováním paralyzována. Vláda ale odhaduje, že tato opatření uvolní pracovní místa pro Saúdy, ačkoliv je nepravděpodobné, že podanní krále Abdulláha přijmou sbírání odpadků nebo výstavbu cest.

S obavami o bezpečnost svých obvyatel Etiopie oznámila, že vybavuje 200 tisícům služkám opustit zemi.

Jemen, který je docela nestabilní, nebude schopen integrovat 400 tisíc lidí.

Zdroj
Wertyz Report

Voltaire Network

Voltaire, mezinárodní vydání

Článek pod licencí Creative Commons

Článek na Voltaire Network může být volně uveřejňován za předpokladu, že je uveden zdroj, je respektována jeho celistvost a není používán pro komerční účely (licence CC BY-NC-ND).

Podpořte Voltaire Network

Navštěvujete tuto stránku, neboť hledáte kvalitní analýzy, které vám umožňují vytvořit si vlastní chápání dnešního světa. Abychom mohli pokračovat v naší práci, potřebujeme Vaši podporu.
Pomozte nám zasláním příspěvku.

Jak se zúčastnit ve Voltaire Network ?

Členové našeho týmu jsou dobrovolníci.
Překladatelé s profesionální úrovní překladu do mateřského jazyka : můžete nám pomoct překladem našich článků.