Ve vojenském městě Zajád, ve výcvikovém táboře v pouštní oblasti Spojených arabských emirátů (SAE), probíhá vytváření tajné armády.

Tato tajná armáda žoldáků, jejíž využití se plánuje nejen pro Emiráty, ale i pro celý Blízký východ a severní Afriku, byla vytvořena Erikem Princem, bývalým členem námořního komanda SEAL, který v roce 1997 založil Blackwater, největší soukromou vojenskou společnostn na základě kontraktu s Pentagonem pro použití v Iráku, Afghánistánu a dalších válečných zónách. Společnost, která byla v roce 2009 přejmenována na Xe Services„specialistů na války a útlak“. A Xe postupně otevírá další vycvikové tábory. (důvodem bylo i to, aby se vyhnuly žalobě ohledně masakrů civilistů v Iráku), vlastní velký výcvikový tábor ve Spojených státech, kde bylo vyškoleno více než padesát tisíc

Erick Prince však, aniž by se toho zúčastnil osobně, prostřednictvím společného podniku "Reflex Responses" podepsal v Abú Dhabí první smlouvu za 529 milionů dolarů (kontrakt byl podle New York Times podepsán 13. července 2010). V několika zemích, včetně Jižní Afriky a Kolumbie, už začali najímat žoldáky k vytvoření prvního praporu 800 mužů. Jsou cvičeni ve Spojených arabských emirátech pod vedením amerických, britských, francouzských a neměckých vojenských profesionálů z prostředí speciálních sil a tajných služeb. Trenéři jsou placeni 200-300 tisíc dolary ročně, zatímco uchazeči získávají přibližně asi 150 dolarů denně.

Jakmile se efektivita praporu otestuje „bojových podmínkách“, Abú Dhabí uvolní miliardy dolarů, kterými bude financovat celou brigádu několika tisíc žoldáků. Očekává se uspořádání velkého výcvikového tábora ve SAE, podobného těm ve Spojených státech. Hlavním sponzorem tohoto projektu je korunní princ Abú Dhabí, šejk Mohammed bin Zajád al-Náján, který byl vycvičen v britské vojenské akademii Sandhurst.

Šejk Mohammed bin Zajád je důvěryhodný spojenec Pentagonu. Podporuje také vojenskou intervenci, jež je namířena proti Íránu. Korunní princ i jeho přítel Erick Prince jsou však vykonavatelé projektu, o němž bylo rozhodnuto ve Washingtonu. Jejich poslání bylo zveřejněno v dokumentech, které cituje New York Times: „…[tajné armády, vycvičené v SAE, provedou] speciální bojové operace, aby umlčely vnitřní revolty, jako ty, které letos prosvištěly arabským světem“.

Tyto tajné jednotky žoldáků budou proto použity k potlačení lidových povstání v zemích Perského zálivu, s bojovými zásahy podobnými těm, kterých se letos v březnu v Bahrajnu dopustily armády Emirátů, Kataru a Saúdské Arábie. Tyto jednotky brutálně rozdrtily požadavky lidu na demokracii.

„Speciální bojové mise“ budou také prováděny touto tajnou armádou v zemích, jako je Egypt a Tunisko, k podlomení lidového hnutí a k tomu, aby zajistily, že moc zůstáne v rukou vlád, které podporují zájmy Spojených států amerických a evropských mocností. Tato tajná armáda je také určena k zaslání do Libye, kde USA a NATO předpokládají odeslání jak evropských, tak arabských vojáků, kteří mají, teoreticky „poskytovat humanitární pomoc civilistům“. Ať už bude jejich scénář jakýkoliv – buď "balkanizovaná" Libye, rozdělena do dvou území pod kontrolou Tripolisu a Benghází, nebo situace podobná Iráku či Afghánistánu, zaměřená na svržení libyjské vlády – vojenská aliance NATO plánuje využít tajné armády žoldáků. Základní cíle jsou:
 ochránit ropná zařízení v rukou amerických a evropských ropných společností,
 odstranění jejich protivníků
 udržet zemi slabou a rozdělenou.

Toto jsou ta „inovativní řešení“, která Xe Services (dříve Blackwater) hrdě poskytují vládě Spojených států.

Zdroj
Il Manifesto (Itálie)

Překlad: Clair