ولترشبکه

کولین پاول از اتهاماتی که به عراق وارد دانسته بود

| پاریس (فرانسه)
+

در مصاحبۀ مهمی با شبکۀ پخش رسانه ای آمریکا ABC، ژنرال کولین پاول رسماً آنچه را که در سازمان ملل متحد در مورد حضور سلاح های کشتار جمعی در عراق مطرح کرده بود را قابل تأسف دانست. بی گمان این موضوع پروندۀ او را لکه دار خواهد کرد. وزیر سابق امور خارجه اعتراف کرد که سخنرانی او در مقابل شورای امنیت تنها برای تأیید اعتبار اتهاماتی بود که از سوی دولت مطرح شده بود و سرویس های اطلاعاتی «بخوبی عمل نکرده» بودند.

علاوه بر این او اضافه کرد که هرگز رابطه ای بین عراق و عملیات تروریستی 11 سپتامبر و یا بین صدام حسین و اسامه بن لادن نیافته است.

او در عین حال اعتراف که « من یک جنگجو هستم و وقتی رئیس جمهور تصمیم گرفت که قابل قبول نیست که این رژیم قوانین سازمان ملل متحد را نقض کند، برای استفاده از نیروی نظامی موافق بودم.»

این بیانه های ژنرال کولین پاول به شیوۀ بارزی حاکی از اعلام عدم صلاحتش برای کار جدیدی بود که رئیس جمهور جرج بوش می خواست به او واگذار کند : یعنی پذیرش مسئولیت بازماندگان نوول اورلئان (پس از طوفان کاترینا) و خشک کردن سرزمینی به وسعت بریتانیا که طعمۀ اقیانوس شده بود.

ترجمه توسط
حمید محوی

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.