1_-_1-44-15cdd-0f7eaVšechna velitelství a základny US / NATO jedou na plné obrátky – připravují „Trident Juncture 2015“ (TJ 2015; tj. „Tridentská událost 2015“), neboli „největší cvičení NATO od konce studené války“. Odehraje se v Itálii, Španělsku a Portugalsku od 28. září do 6. listopadu. Účastnit se budou pozemní, vzdušné a námořní vojenské jednotky z 33 zemí (28 členů NATO plus pět spojenců): více než 35 000 vojáků, 200 letadel a 50 válečných lodí. Přítomni rovněž budou zástupci válečného průmyslu z 15 zemí, aby vyhodnotili, jaké další zbraně NATO potřebuje.

Účelem tohoto „vysoce sledovaného a očekávaného“ cvičení je otestovat „Síly rychlé reakce (Response Force)“ (30 000 vojáků) a obzvláště pak operační pohotovost jejich „Sil okamžité reakce (Point Force’s)“ (5 000 vojáků).

Na jižním křídle, počínaje hlavně z Itálie, připravuje NATO další války v severní Africe a na Středním východě. Toto stvrdil 14. června útok provedený v Libyi US stíhačkami F-15E, které startovaly pravděpodobně z Aviana v severní Itálii, aby shodily četné bomby, údajně za účelem zabití podezřelých teroristů.

Italské vzdušné síly se připravují na podobné akce, aby zajistily „schopnost svých složek být součástí sil maximálně připravených k nasazení“. Během „TJ 2015“ bude využíváno letiště Trapani (nikoli letiště Decimomannu, kde je nedostatek „klidu“ kvůli probíhajícím protestům proti vojenské porobě), a to „z důvodů výhradně logistických, provozních, z důvodu výhodnější lokalizace a po předešlé zkušenosti získané v průběhu operací vedených ze základny“, kterou bylo bombardování Libye v roce 2011. V Trapani-Birgi bude kolem 80 letadel a 5 000 vojáků, jež (přes ujištění vzdušných sil o opaku) mohou ohrožovat průběh a bezpečnost civilních letů.

Hlavní roli při cvičení bude hrát Velitelství spojeneckých sil NATO (JFC Naples; Joint Forces Command Naples), se sídlem v Lago Patria, Neapol, pod velením amerického admirála Fergusona, který je rovněž velitelem Amerického vojenského námořnictva v Evropě a Africe. Neapol se každý rok střídá s Brunssumem (Nizozemsko). JFC Naples funguje jako operační velitelství pro „Síly rychlé reakce“ NATO, jejichž velitel se zodpovídá vrchnímu veliteli spojeneckých sil v Evropě (vždy US generál jmenovaný prezidentem). Plán pro síly na jihu jde dál nad rámec severní Afriky: vrchní velitel gen. Breedlove to objasnil prohlášením, že „členové NATO budou hrát důležitou roli v severní Africe, Sahelu a subsaharské Africe“.

Na svém jižním křídle pokračuje NATO ve zvyšování vojenského tlaku na Rusko. Podle informace, kterou poskytli američtí a spojenečtí úředníci New York Times [1], zamýšlí Pentagon připravit zásobu těžkých zbraní (tanky, střelné zbraně, atd.), dostačující pro vyzbrojení 5 000 vojáků, v Litvě, Lotyšsku, Polsku, Rumunsku, Bulharsku a Maďarsku.

A zatímco Washington dal na vědomí, že nevylučuje nasazení pozemních jaderných raket v Evropě, Kyjev oznámil, že raketové stíhačky US / NATO mohou být instalovány na Ukrajině, podobně jako jsou v Polsku a Rumunsku. Tímto ignoruje fakt, že Moskva, jak již varovala, přijme protiopatření, protože startovací plochy pro stíhačky lze použít také k vystřelení jaderných raket.

A podle tohoto scénáře, který je součástí strategie pro totální válku, bude „TJ 2015“ probíhat. Potvrdil to svou účastí generální tajemník NATO Jen Stoltenberg minulý týden v Rakousku na tajném setkání Bilderbergu [2], tedy tatáž osoba, kterou italský soudce Ferdinando Imposimato označil v lednu 2013 za „jednoho z vůdců strategie napětí“ [3].

Překlad
New World Order Opposition
Nwoo.org

[1“U.S. poised to put heavy weaponry in East Europe. A message to Russia. Proposal Reflects NATO Shift in Confronting War in Ukraine”, Eric Schmitt & Steven Lee Myers, The New York Times, June 14, 2015, pp. 1 & 4.

[2« Ce que vous ignorez sur le Groupe de Bilderberg », par Thierry Meyssan, Komsomolskaïa Pravda, Réseau Voltaire, 9 avril 2011.

[3« Terrorisme : le juge Imposimato accuse le Bilderberg », Réseau Voltaire, 30 janvier 2013.