Voltaire Network

NATO spouští Trident

| Řím (Itálie)
+
JPEG - 40.3 kb

1_-_1-44-15cdd-0f7eaVšechna velitelství a základny US / NATO jedou na plné obrátky – připravují „Trident Juncture 2015“ (TJ 2015; tj. „Tridentská událost 2015“), neboli „největší cvičení NATO od konce studené války“. Odehraje se v Itálii, Španělsku a Portugalsku od 28. září do 6. listopadu. Účastnit se budou pozemní, vzdušné a námořní vojenské jednotky z 33 zemí (28 členů NATO plus pět spojenců): více než 35 000 vojáků, 200 letadel a 50 válečných lodí. Přítomni rovněž budou zástupci válečného průmyslu z 15 zemí, aby vyhodnotili, jaké další zbraně NATO potřebuje.

Účelem tohoto „vysoce sledovaného a očekávaného“ cvičení je otestovat „Síly rychlé reakce (Response Force)“ (30 000 vojáků) a obzvláště pak operační pohotovost jejich „Sil okamžité reakce (Point Force’s)“ (5 000 vojáků).

Na jižním křídle, počínaje hlavně z Itálie, připravuje NATO další války v severní Africe a na Středním východě. Toto stvrdil 14. června útok provedený v Libyi US stíhačkami F-15E, které startovaly pravděpodobně z Aviana v severní Itálii, aby shodily četné bomby, údajně za účelem zabití podezřelých teroristů.

Italské vzdušné síly se připravují na podobné akce, aby zajistily „schopnost svých složek být součástí sil maximálně připravených k nasazení“. Během „TJ 2015“ bude využíváno letiště Trapani (nikoli letiště Decimomannu, kde je nedostatek „klidu“ kvůli probíhajícím protestům proti vojenské porobě), a to „z důvodů výhradně logistických, provozních, z důvodu výhodnější lokalizace a po předešlé zkušenosti získané v průběhu operací vedených ze základny“, kterou bylo bombardování Libye v roce 2011. V Trapani-Birgi bude kolem 80 letadel a 5 000 vojáků, jež (přes ujištění vzdušných sil o opaku) mohou ohrožovat průběh a bezpečnost civilních letů.

Hlavní roli při cvičení bude hrát Velitelství spojeneckých sil NATO (JFC Naples; Joint Forces Command Naples), se sídlem v Lago Patria, Neapol, pod velením amerického admirála Fergusona, který je rovněž velitelem Amerického vojenského námořnictva v Evropě a Africe. Neapol se každý rok střídá s Brunssumem (Nizozemsko). JFC Naples funguje jako operační velitelství pro „Síly rychlé reakce“ NATO, jejichž velitel se zodpovídá vrchnímu veliteli spojeneckých sil v Evropě (vždy US generál jmenovaný prezidentem). Plán pro síly na jihu jde dál nad rámec severní Afriky: vrchní velitel gen. Breedlove to objasnil prohlášením, že „členové NATO budou hrát důležitou roli v severní Africe, Sahelu a subsaharské Africe“.

Na svém jižním křídle pokračuje NATO ve zvyšování vojenského tlaku na Rusko. Podle informace, kterou poskytli američtí a spojenečtí úředníci New York Times [1], zamýšlí Pentagon připravit zásobu těžkých zbraní (tanky, střelné zbraně, atd.), dostačující pro vyzbrojení 5 000 vojáků, v Litvě, Lotyšsku, Polsku, Rumunsku, Bulharsku a Maďarsku.

A zatímco Washington dal na vědomí, že nevylučuje nasazení pozemních jaderných raket v Evropě, Kyjev oznámil, že raketové stíhačky US / NATO mohou být instalovány na Ukrajině, podobně jako jsou v Polsku a Rumunsku. Tímto ignoruje fakt, že Moskva, jak již varovala, přijme protiopatření, protože startovací plochy pro stíhačky lze použít také k vystřelení jaderných raket.

A podle tohoto scénáře, který je součástí strategie pro totální válku, bude „TJ 2015“ probíhat. Potvrdil to svou účastí generální tajemník NATO Jen Stoltenberg minulý týden v Rakousku na tajném setkání Bilderbergu [2], tedy tatáž osoba, kterou italský soudce Ferdinando Imposimato označil v lednu 2013 za „jednoho z vůdců strategie napětí“ [3].

Překlad
New World Order Opposition
Nwoo.org

[1] “U.S. poised to put heavy weaponry in East Europe. A message to Russia. Proposal Reflects NATO Shift in Confronting War in Ukraine”, Eric Schmitt & Steven Lee Myers, The New York Times, June 14, 2015, pp. 1 & 4.

[2] « Ce que vous ignorez sur le Groupe de Bilderberg », par Thierry Meyssan, Komsomolskaïa Pravda, Réseau Voltaire, 9 avril 2011.

[3] « Terrorisme : le juge Imposimato accuse le Bilderberg », Réseau Voltaire, 30 janvier 2013.

Článek pod licencí Creative Commons

Článek na Voltaire Network může být volně uveřejňován za předpokladu, že je uveden zdroj, je respektována jeho celistvost a není používán pro komerční účely (licence CC BY-NC-ND).

Podpořte Voltaire Network

Navštěvujete tuto stránku, neboť hledáte kvalitní analýzy, které vám umožňují vytvořit si vlastní chápání dnešního světa. Abychom mohli pokračovat v naší práci, potřebujeme Vaši podporu.
Pomozte nám zasláním příspěvku.

Jak se zúčastnit ve Voltaire Network ?

Členové našeho týmu jsou dobrovolníci.
Překladatelé s profesionální úrovní překladu do mateřského jazyka : můžete nám pomoct překladem našich článků.