Stále více islámských praporů je zapojeno ukrajinskou stranou do boje proti republikám Luhanska a Doněcka. Podle New York Times se tato akce týká především pluků Cheikh Manour a Džochar Doudajev, složených především z Čečenců, kteří přišli z Gruzie a Uzbekistánu, a také z Krymských pluků, které jsou tvořeny Tatary [1].

Tyto skupiny jsou provázané s nacistickým Pravým sektorem a nedostávají žádný plat od ukrajinské vlády. Deník nenašel žádné stopy po použití sil členských států EU. (NYT) Jak odhalil Thierry Meyssan asi před rokem [2], tak CIA koordinovala nacisty a islamisty od konce 2. světové války. V zahrnutí Ukrajiny, CIA organizovala tzv. Kongres proti imperialismu (rozumějme proti Rusku) 8. května 2007 v Ternopoli (západní Ukrajina), které se již účastnili ukrajinští nacisté a islamisti z Kavkazu. Toto sbližování přineslo výsledek v podobě postu poradce náčelníka generálního štábu a předsednictví v Pravém sektoru, také obdržel požehnání od Dokou Oumarova (pátý prezident Kavkazského emirátu, poté Kavkazský emír)

V prosinci 2013 se tatarští islamisté náhle vrátili z Blízkého východu, kde bojovali proti arabské Syrské republice. Poté doprovázeli barevnou revoluci na Majdanu [3].

Na druhou stranu, aktuálně byli zástupci islámského emirátu v Iráku a v zemích Chámské kultury ve velké míře nahrazeni Čečenci, což zapříčinilo rozšíření ruštiny ve velké části státu Daesh, která nahrazuje arabštinu.

Překlad
New World Order Opposition
Nwoo.org

[1Islamic Units Help Ukraine Battle Rebels. Stocked With Chechens Eager to Defy Russia”, Andrew E. Kramer, The New York Times, July 8, 2015.

[2« La CIA coordonne nazis et jihadistes », par Thierry Meyssan, Al-Watan (Syrie), Réseau Voltaire, 19 mai 2014.

[3« Des jihadistes assurent le service d’ordre des manifestations à Kiev », Réseau Voltaire, 4 décembre 2013.