Sieć Voltaire

Armia rosyjska wychodzi z Syrii

+

Prezydent Włodzimierz Putin rozkazał ministrowi obrony Sergiuszowi Szojgu rozpoczęcie wycofywania wojsk rosyjskich z Syrii z dniem 15 marca.

„Uważam, że zadanie postawione przed Ministerstwem Obrony zostało całkowicie zrealizowane. Dlatego rozkazuję rozpoczęcie od jutra wycofywania głównej części naszego zgrupowania wojskowego z terytorium Syryjskiej Republiki Arabskiej” – oświadczył Putin.

W ciągu pięciu i pół miesiąca armia rosyjska zniszczyła główną infrastrukturę i fortyfikacje zbudowane przez dżihadystów, a także system eksportu kradzionej ropy naftowej. Oprócz tego, armia rosyjska przekazała duże ilości nowoczesnego sprzętu armii syryjskiej i nauczyła jej żołnierzy nim się posługiwać. Dżihadyści-imigranci z Kaukazu zostali w większości zabici.

Tłumaczenie
Grzegorz Grabowski
Polski blog

Ten artykuł jest objęty licencją Creative Commons.

Artykuły Réseau Voltaire możesz dowolnie powielać pod warunkiem, że podasz źródło, nie zmienisz artykułu i nie wykorzystasz ich do celów komercyjnych (licencja CC BY-NC-ND).

Pomoc dla sieci

Korzystasz ze strony z artykułami o wysokiej jakości, które pomagają Tobie w polepszeniu zrozumienia świata. Potrzebujemy Twojej pomocy, aby móc kontynuować naszą pracę.
Pomóż nam darowizną.

Jak wziąść udział w sieci Voltaire ?

Wszyscy współpracownicy Réseau Voltaire są wolontariuszami.
- Tłumacze na poziomie zawodowym : możesz dla nas tłumaczyć.