Sieć Voltaire

Amerykańscy żołnierze popierają Trumpa i Sandersa

+

Według ankiety Military Times, przeprowadzonej od 9 do 14 marca 2016 roku, amerykańscy żołnierze popierają Donalda Trumpa i Berniego Sandersa.

Podczas kampanii Donald Trump oświadczył, że w razie potrzeby podjąłby się użycia środków, które niekoniecznie byłyby zgodne z prawem międzynarodowym, jak np. tortury. Były szef CIA i NSA Michael Hayden powiedział, że wojsko USA nie będzie posłuszne Trumpowi, jeżeli ten wygra wybory.

Bernie Sanders mocno zakwestionował wojskowe awanturnictwo Stanów Zjednoczonych i opowiada się za ograniczonym użyciem wojska.

Ogromna część ekspertów zajmujących się polityką zagraniczną i „narodowym bezpieczeństwem” USA poparła innych kandydatów, przede wszystkim Hillary Clinton, która należy do „rodziny” - kongregacji najważniejszych oficerów Pentagonu.

Tłumaczenie
Mira

Ten artykuł jest objęty licencją Creative Commons.

Artykuły Réseau Voltaire możesz dowolnie powielać pod warunkiem, że podasz źródło, nie zmienisz artykułu i nie wykorzystasz ich do celów komercyjnych (licencja CC BY-NC-ND).

Pomoc dla sieci

Korzystasz ze strony z artykułami o wysokiej jakości, które pomagają Tobie w polepszeniu zrozumienia świata. Potrzebujemy Twojej pomocy, aby móc kontynuować naszą pracę.
Pomóż nam darowizną.

Jak wziąść udział w sieci Voltaire ?

Wszyscy współpracownicy Réseau Voltaire są wolontariuszami.
- Tłumacze na poziomie zawodowym : możesz dla nas tłumaczyć.