Sieć Voltaire

Armia USA bada nową taktykę wojsk rosyjskich

+

Amerykańska armia powołała komisję ad-hoc, która ma rozpracować nową broń oraz nowe taktyki rosyjskich kolegów.

Rosyjska armia od dwóch lat posiada nową broń, którą wypróbowano najpierw na amerykańskim wojsku [1], a później we wrześniu 2015 roku w walkach zarówno na terenie Syrii, jak i Ukrainy. Broń ta umożliwia zastosowanie nowych taktyk walki. W operacjach wojskowych w Syrii oraz na Ukrainie rosyjscy wojskowi i doradcy osiągnęli dużo lepsze wyniki niż ich amerykańscy koledzy [2].

Armia USA utworzyła z tego powodu grupę zadaniową pod kierownictwem generała Herberta R. McMastera do rozpracowania rosyjskiej taktyki nowej generacji. W związku z tym wiele misji wysłano już do Syrii i na Ukrainę.

Dwa lata po pierwszej demonstracji umiejętności rosyjskiemu lotnictwu udało się wyłączyć system komputerowy dot. rozkazów i kontroli na amerykańskim okręcie USS Donald Cook. Myśliwiec Suchoi i helikopter, nie narażając się na niebezpieczeństwo, mogły się zbliżyć do tego okrętu na tyle, aby ośmieszyć jego załogę. Rzecznik prasowy Białego Domu sugerował, że ta akcja była nieodpowiedzialna oraz zapewnił, że jego państwo celowo nie zestrzeliło rosyjskich samolotów.

Tłumaczenie
Mira

[1] “Co przestraszyło USS Donalda Cooka na Morzu Czarnym?”, Tłumaczenie Mira, Sieć Voltaire, 25 września 2014.

[2] « L’armée russe affirme sa supériorité en guerre conventionnelle », par Thierry Meyssan, Réseau Voltaire, 19 octobre 2015.

Ten artykuł jest objęty licencją Creative Commons.

Artykuły Réseau Voltaire możesz dowolnie powielać pod warunkiem, że podasz źródło, nie zmienisz artykułu i nie wykorzystasz ich do celów komercyjnych (licencja CC BY-NC-ND).

Pomoc dla sieci

Korzystasz ze strony z artykułami o wysokiej jakości, które pomagają Tobie w polepszeniu zrozumienia świata. Potrzebujemy Twojej pomocy, aby móc kontynuować naszą pracę.
Pomóż nam darowizną.

Jak wziąść udział w sieci Voltaire ?

Wszyscy współpracownicy Réseau Voltaire są wolontariuszami.
- Tłumacze na poziomie zawodowym : możesz dla nas tłumaczyć.