Sieć Voltaire

NATO zatrzymało lidera polskiej opozycji Mateusza Piskorskiego

+

W dniu 18 maja 2016 r. polska policja przeprowadziła rewizje w domu naszego współpracownika, Mateusza Piskorskiego, a także w mieszkaniach członków kierownictwa jego partii (Konrad Rękas, Tomasz Jankowski i Nabil Malazii). On sam został aresztowany jako podejrzany o „szpiegostwo” i wtrącony do więzienia.

W Europie Środkowej istnieje głęboki podział na zwolenników zbliżenia z Europą Zachodnią (UE) i zwolenników zbliżenia z Europą Wschodnią (Federacją Rosyjską).

Mateusz Piskorski, b. poseł i b. dyrektor przedsiębiorstw medialnych, utworzył stowarzyszenie Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych (ECAG), a niedawno także [niezarejestrowaną jeszcze] partię „Zmiana”. Opowiada się on za sojuszem narodów słowiańskich w środku Europy, z włączeniem doń Rosji.

Razem ze 150 politycznymi i wojskowymi przywódcami z całego świata uczestniczył on w 2005 r. w kongresie Axis for Peace, zorganizowanym przez Thierry Meyssana w Brukseli. W ciągu ostatnich 10 lat odbył wiele podróży z Thierry Meyssanem, w tym również do Chin, Iranu, Kirgistanu, Libanu, Rosji, Syrii i do krajów Unii Europejskiej.

Zaangażował się w walkę przeciwko „anglosaskiemu” imperializmowi w wielu krajach, głównie w Europie, Afryce i Azji. Stał się jednym z głównych źródeł opinii w sprawie Krymu, występując przeciwko rządowi w Kijowie, składającemu się także z prawdziwych nazistów.

W ciągu ostatnich czterech lat był przedstawiany w propagandzie prasy międzynarodowej jako „były nazista” lub jako „przyjaciel dyktatorów”. Był kompromitowany i prześladowany przez rząd Beaty Szydło (którego nigdy nie przestał potępiać) na konferencjach prasowych jako „agent zagranicy”.

Jego aresztowanie pod głupim pretekstem szpiegostwa „na rzecz Rosji i Chin” (sic!) oznacza początek zaboru Polski przez NATO. W artykule, który opublikowaliśmy tuż po jego aresztowaniu [1], Mateusz Piskorski pisał o NATO-wskiej operacji „czyszczenia” polskiej sceny politycznej w przededniu szczytu szefów państw i szefów rządów tego sojuszu, który odbędzie się 8-9 lipca w Warszawie.

Tłumaczenie
Grzegorz Grabowski
Polski blog

[1] „The war against historical memory is NATO’s long-term campaign”, by Mateusz Piskorski, Translation J. Arnoldski, Voltaire Network, 19 May 2016.

Ten artykuł jest objęty licencją Creative Commons.

Artykuły Réseau Voltaire możesz dowolnie powielać pod warunkiem, że podasz źródło, nie zmienisz artykułu i nie wykorzystasz ich do celów komercyjnych (licencja CC BY-NC-ND).

Pomoc dla sieci

Korzystasz ze strony z artykułami o wysokiej jakości, które pomagają Tobie w polepszeniu zrozumienia świata. Potrzebujemy Twojej pomocy, aby móc kontynuować naszą pracę.
Pomóż nam darowizną.

Jak wziąść udział w sieci Voltaire ?

Wszyscy współpracownicy Réseau Voltaire są wolontariuszami.
- Tłumacze na poziomie zawodowym : możesz dla nas tłumaczyć.