Voltaire İletişim Ağı

Recep Tayyip Erdoğan Türk ırkını çoğaltmak istiyor

+

30 Mayıs 2016 günü, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV)’nın 20nci kuruluş yıldönümü dolayısıyla konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yurttaşlarını bu örgüte katılmaya davet etti. Bu hareketin terörizme karşı gençlerin eğitiminde üstlendiği rolün altını çizdi. Özellikle de, Türkiye’nin kendi gücüyle gelişebilmesi için vatandaşlarına çocuk yapmalarını emretti.

« Bunu açık söylüyorum (…) Zürriyetimizi arttıracağız (…) Neslimizi çoğaltacağız diyorum (…) Nüfus planlamasıymış, doğum kontrolüymüş, hiçbir Müslüman aile böyle bir anlayışın içerisinde olamaz (…) Rabbim ne diyorsa, sevgili Peygamberim ne diyorsa biz o yolda gideceğiz (…) Ve bunun için de birinci derecede görev, Annelerindir » dedi.

Gerçek Türklerin Türk-Moğol ırkından ve Müslüman Sünni dininden olduğuna inanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, doğum kontrolünü « ihanet » olarak niteledi.

8 Mart’ta, Dünya Emekçi Kadınlar günü dolayısıyla da « kadınların her şeyden önce Anne olduklarını » açıklamıştı.

Erdoğan’ın iktidara gelişinden beri, Türk nüfusu 67,8 milyondan 78,7 milyona yükseldi.

Çeviri
Murat Özdemir

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.